Wiesz jak tankować AdBlue

Coraz więcej pojazdów z silnikiem Diesla korzysta z AdBlue, ale czy wiesz co to takiego i skąd się bierze?

AdBlue to roztwór amoniaku stosowany w pojazdach z systemem SCR(Selektywnej Redukcji Katalitycznej), który przyczynia się do zmniejszenia emisji tlenku azotu szkodliwego dla środowiska.
Jest to możliwe, kiedy gazy tlenku azotu reagują z amoniakiem wewnątrz katalizatora pojazdu, szkodliwe cząsteczki tlenku azotu są przekształcane w azot i wodę, stając się prawie nieszkodliwe.

Skoro już mamy podstawowe informacje co to jest i jakie są zalety jego wykorzystania, możemy zastanowić się jak przebiega tankowanie AdBlue z dystrybutora.

Jest to proste jak uzupełnianie płynu do spryskiwaczy! Po prostu upewnij się, że uzupełniasz właściwy zbiornik, bez obaw są wyraźnie oznakowane napisem AdBlue

– Zlokalizuj wlew w twoim pojeździe -najczęściej znajduje się obok korka wlewu oleju napędowego. Zależy to od posiadanego modelu auta.
– Zdejmij korek zbiornika AdBlue i umieść lejek w górnej części zbiornika.
– Powoli napełnij zbiornik do pełna.
– Gotowe!

Niektóre pojazdy wymagają zresetowania deski rozdzielczej po doładowaniu, aby usunąć lampkę ostrzegawczą. Dla pewności sprawdź instrukcję obsługi lub skontaktuj się z mechanikiem, aby się upewnić, czy dotyczy to Twojego pojazdu.

Dodatkowo, możesz napełnić zbiornik AdBlue przy okazji wizyty u mechanika.

Dystrybutory AdBlue można znaleźć w całej Polsce i za granicą,najczęściej na tych samych stacjach, na których można kupić olej napędowy, co za tym idzie kierowca ma możliwość załatwienia dwóch rzeczy w tym samym miejscu!

Dystrybutorzy oferują również możliwość kupna AdBlue w bańkach, jednak użycie dystrybutora w tym celu jest łatwiejsze.

Pojazdy z systemem SCR są bardzo wrażliwe, dlatego też nie można używać innych płynów np. wody jako zamiennika. Jeżeli kierowca zauważy, że przyszła już pora na uzupełnienie AdBlue,(niektóre pojazdy mają system ostrzegania 1000 km przed skończeniem się zapasu) może bardzo szybko zorientować się gdzie znajduje się najbliższy dystrybutor AdBlue, korzystając z oferowanej przez producenta aplikacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here