Organizacja imprez to nie tylko zabawa

Każdy z nas lubi się bawić – tańczyć, uczestniczyć w imprezach i spotkaniach towarzyskich, widywać się z kumplami i przyjaciółmi, spędzać miło i beztrosko wolny czas. Aby było to jednak możliwe często ktoś musi włożyć dużo pracy w przygotowanie takiej imprezy. Trzeba przygotować miejsce, atrakcje dla uczestników eventu, często także odpowiednie menu – składające się albo z przekąsek, albo z pełnych posiłków. Nie bez znaczenia jest także odpowiednia oferta napojów – zarówno alkoholowych, jak i pozbawionych procentów. Organizator imprez ma na głowie nie mało obowiązków.

Coraz popularniejszą formą spotkań są imprezy integracyjne, na które zaprasza się np. cały zespół z pracy lub grupę wczasową. Imprezy takie maja za zadanie zintegrować grupę, dać możliwość poznania się w sytuacjach bardziej prywatnych niż zwykle, a także dać rodzaj wentylu bezpieczeństwa – w ich czasie można rozładować emocje np. w czasie tańca lub licznych gier i zabawa.

Imprezy integracyjne mogą odbywać się w bardzo różnych miejscach. Jednodniowe, wieczorne zwykle odbywają się w klubach lub restauracjach i w ich planie zwykle jest posiłek oraz po prostu dobra zabawa taneczna. Mogą być jednak także wyjazdowe, kilkudniowe. Wówczas zawierają np. gry terenowe, rozgrywki w paintballa, spływy kajakowe, zwiedzanie ciekawych miejsc, pobyty w termach. Dłuższe, wyjazdowe imprezy integrujące zespół lepiej spełniają swoją rolę – współpracownicy mogą się dobrze poznać i spędzić ze sobą więcej czasu. Mają także sposobność do luźnych rozmów niedotyczących obowiązków zawodowych.

Organizując takie imprezy trzeba pamiętać o wielu aspektach. Warto dopasować proponowaną ofertę do zainteresowań i możliwości całego zespołu oraz zaproponować alternatywy osobom, którym główny program nie przypadnie do gustu. Istotne jest także opracowanie karty dań tak, aby każdy znalazł coś dla siebie – zarówno osoba odżywiająca się tradycyjnie, jak i wegetarianie, weganie czy osoby wykluczające gluten lub laktozę ze swoich posiłków. Ważne jest dobre samopoczucie wszystkich uczestników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here