Składniki mineralne dla pięknej i zdrowej skóry

Piękna i zdrowa skóra wymaga nie tylko pielęgnacji, ale także składników mineralnych. Na przykład aby włosy były mocne oraz lśniące, należy o nie zadbać od zewnątrz oraz wewnątrz. Powinniśmy im dostarczyć właściwych składników mineralnych. To dzięki nim poprawia się ich budowa oraz wygląd. Składniki mineralne to witaminy dla naszych włosów. Makroelementy, czyli wszystkie składniki mineralne wzmacniają włosy oraz sprzyjają ich porostowi. Dzięki nim nasze włosy są piękne, elastyczne oraz sprężyste.

Składniki mineralne numerem jeden

Zarówno skóra jak i nasze włosy oraz paznokcie potrzebują specjalnych składników mineralnych, dzięki którym będą piękne i mocne. Bardzo istotna jest pielęgnacja oraz odżywianie skóry. Każda z nas powinna pamiętać, że witaminy B, E, C oraz A wpływają pozytywnie na skórę. Równie ważne są porady dietetyczki odnośnie naszej cery. Warto pamiętać, że naszej cerze raz ciału nie służy cukier, kawa czy konserwanty. Składniki mineralne są bardzo pomocne zwłaszcza jeśli chcemy mieć piękne, mocne i lśniące włosy.

Same kosmetyki mogą tutaj nie wystarczyć. Dlatego właśnie składniki mineralne podobnie jak witaminy odgrywają tutaj kluczową rolę. Wszelkie makroelementy, takie jak fosfor czy siarka. Siarka wchodzi w skład włosa i odpowiada za jego grubość, chroni przed chorobami. Natomiast fosfor wzmacnia włosy oraz sprzyja ich porostowi. Fosfor znajdziemy w rybach i orzechach. Natomiast siarkę w jajach czy cebuli.

Istotnymi składnikami są także wapń oraz cynk, jod oraz krzem. Wapń nawilży nasze włosy. Cynk bierze udział w tworzeniu keratyny. Znajdziemy go w kiełkach, pszenicy czy pestkach dyni. Natomiast jod sprawi, że nasze włosy będą grube i błyszczące. Jod znajduje się w soli oraz glonach. Krzem sprawi, że nasze włosy nie będą matowe, będa się łatwo rozczesywać. Krzem występuje w śliwkach, chrzanie oraz ziemniakach. Jak się okazuje wzmacniająco na włosy wpływa też miedź. Znajdziemy ją roślinach strączkowych czy ziarnach zbóż. Ważnymi marokelementami dla naszych włosów są także żelazo, molibden czy selen. Żelazo zapobiega łysieniu. Występuje w dyni czy jajach. Molibden chroni włosy przed zmianami skórnymi. Dostępny w podrobach czy warzywach. Selen zwiększa elastyczność włosów oraz zapobiega tworzeniu się łupieżu. Występuje w kiełkach pszenicy oraz rybach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here