Dobór okularów – na co zwrócić uwagę?

Zdawać by się mogło, że wchodząc do sklepu z okularami, wystarczy zaledwie chwila, by móc wyjść z zakupem w ręku. Tymczasem dobór okularów jest znacznie poważniejszą sprawą i trwa znacznie dłużej. Niektórzy oglądają je przez kilka dni i nie potrafią zdecydować się na konkretne, bo jak nie jedno, to coś innego im nie pasuje. Jak wobec tego dobrać okulary, aby były idealne? Na co w ogóle zwrócić uwagę?

Najważniejsze są szkiełka

W okularach jak wiadomo, najważniejsze są szkiełka. Przecież po coś mają służyć. Zwykle służą do korygowania wzroku albo jego ochrony. Stąd każdy może potrzebować zupełnie innych okularów – jeden słabszych, drugi mocniejszych. Dlatego dobór okularów wcale nie jest taki łatwy jak może się wydawać. Warto wobec tego w pierwszej kolejności zbadać wzrok, aby ocenić jego stan. Dopiero na podstawie uzyskanych wyników, można dobrać odpowiednie okulary. Wówczas pozostaje już tylko określić wzór oprawek, a i z tym nie jest tak łatwo.

Oprawki muszą pasować do twarzy

Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że oprawki okularów muszą pasować do twarzy. Powinny z nią współgrać. Mała twarz z dużymi okularami będzie wyglądać, co najmniej śmiesznie. Warto wobec tego rozejrzeć się za okularami bardziej pasującymi rozmiarem i kolorem. W gruncie rzeczy od właściwego doboru okularów będzie zależało to, czy okulary te staną się dekoracją twarzy, czy przeciwnie. Aktualnie w sprzedaży są cienkie i grube oprawki, czarne i kolorowe, jednolite lub łączące w sobie kilka kolorów. W każdym razie każdy ma szansę znaleźć dla siebie odpowiednie. Trzeba pamiętać o tym, że to od odpowiedniego doboru okularów będzie zależało ostateczne zadowolenie z zakupu. Okulary nie są wcale tanie. Należy wobec tego szczegółowo podejść do wyboru. Warto pamiętać, że dobierając oprawki najlepiej wziąć pod uwagę to, do jakich strojów będzie się te okulary nosić. Najkorzystniejszym wyborem będą klasyczne oprawki, najlepiej w czarnym kolorze. Sprawdzą się w każdej sytuacji, we wszystkich miejscach. Nie zawsze dobrane okulary są trwałe. Czasem ktoś za bardzo skupia się na wyglądzie, a zapomina o jakości. Na ten szczegół też trzeba zwrócić uwagę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here