Dlaczego warto używać topów do paznokci

Profesjonalne stylistki paznokci doskonale wiedzą, że używanie odpowiednio dobranych topów jest konieczne, by ich praca prezentowała się tak, jak powinna. Z pewnością nie trzeba ich dodatkowo zachęcać do stosowania topów. Warto jednak ich zalety przybliżyć osobom, które stawiają dopiero pierwsze kroki w tej branży. Dlaczego warto używać topów?

Utrwalenie stylizacji

Topy do paznokci mogą utwardzić i zabezpieczyć stylizację wykonaną na płytce paznokcia. Dzięki nim lakier dłużej się utrzymuje i ma pożądany blask bez odprysków. Stąd też konieczne jest sięganie po produkty z wyższej półki, które mają wysoką jakość. Tylko one mogą dobrze spełnić swoją funkcję, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie różnią się od tanich zamienników.Topy do paznokci aplikowane są jako ostatnia warstwa stylizacji. Powinna zostać utwardzona w lampie UV, by można było mieć pewność, że top stworzył odpowiednio grubą powłokę i że zdążyła ona zaschnąć. Na koniec wacikiem usuwa się warstwę dyspersyjną, by całość wyglądała dobrze.

Nadanie dodatkowego błysku lub matu

Na rynku dostępne są różne rodzaje topów do paznokci. Dzięki ich różnorodności można poszaleć w stylizacjach i przy użyciu tych samych produktów uzyskiwać zupełnie inne efekty. Cała tajemnica tkwi w użyciu konkretnego topu o odpowiednim rodzaju wykończenia.Najbardziej popularne są topy błyszczące. Pomagają one wydobyć połysk lakieru i sprawiają, że całość prezentuje się świetnie także na zdjęcia. Alternatywą są topy do paznokci matowe. Dzięki nim stylizacja ma przygaszone odcienie pozbawione połysku. Nie jest to jednak ich wadą, bo bardzo często to właśnie taki efekt jest pożądany. Czasami używa się także topów typu cracle, które pękają lub też takich z efektem lustra.

Łatwy sposób na odmienienie stylizacji

Stylizacja paznokci musi prezentować się świetnie. Nie ulega wątpliwości, że jest ozdobą i powinna wyglądać jak coś, czym każdy chciałby się pochwalić. Z tego powodu warto włożyć w jej przygotowanie trochę wysiłku.Zastosowanie topów do paznokci może pomóc w uzyskaniu wymarzonego efektu. To ten jeden dodatkowy krok, który całkowicie odmienia stylizację i sprawia, że prezentuje się ona dokładnie tak, jak powinna i że może utrzymać się na płytce paznokcia przez dłuższy czas.

Więcej informacji znajdziesz na stronie topy do paznokci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here