praca w domu

W ostatnim czasie bardzo dużo osób poznało zarówno wady, jak i zalety pracy w domu. Spowodowane zostało to tym, że w dobie pandemii wielu pracodawców zaoferował o przejście na taki rodzaj pracy. Niektórym to rozwiązanie bardzo przypadło do gustu i chcieliby pozostać w takim trybie na dobre. Innym z kolei zaczęło to doskwierać. Kiedy wiele firm wróciło do standardowego trybu pracy, sporo osób zaczęło zastanawiać się nad przejściem na samozatrudnienie. Jakie są wady i zalety pracy w domu? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/praca-w-domu-zalety-i-wady-takiego-rozwiazania/ 

Praca w domu – czy warto? 

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Stworzenie sobie biura w domowym zaciszu to z pewnością niemałe zadanie. Chociaż rozwiązanie to posiada wiele zalet, posiada też sporo wad. Z pewnością nie będzie to dobra forma pracy dla każdego. Pewnego rodzaju wolność może szybko przerodzić się w coś przytłaczającego. Jest to mocno widoczne chociażby z punktu widzenia produktywności. 

Praca w domu – jakie są jej zalety?

Do zalet pracy w domu z pewnością możemy zaliczyć powodem. W takiej formy pracy Zadowoleni są przede wszystkim introwertycy, ponieważ nie muszą o niej codziennie kontaktować się z innymi ludźmi. Z pewnością praca w domu to też świetne rozwiązanie dla freelancerów, czyli osób pracujących niezależnie. Praca w domu pozwala znam między innymi na cięcie kosztów. Mieszkanie staje się bowiem przestrzenią biurowa. Nie musimy też wydawać paliwa na dojazdy do pracy. Dużą korzyścią dotyczącą pracy w domu jest też możliwość komfortowego ubioru. 

Jakie są wady pracy zdalnej? 

W takim kontekście najczęściej wymieniono wadą jest domowe rozproszenie. Nie chodzi tutaj tylko dzieci, ponieważ nie każdy pracujący w domu je posiada, ale chodzi bardziej o czynniki takie jak telewizja, telefon i różnego rodzaju komunikatory. Działając w biurze w większości przypadków jesteśmy od nich odcięci. To z kolei przekłada się na naszą produktywność. Pracując w domu nie narzucamy sobie takiego obostrzenia i korzystamy z telefonu kiedy chcemy. 

Dużym problemem dotyczącym pracy w domu jest też brak motywacji. Funkcjonowanie w godzinach pracy w mieszkaniu skutecznie zniechęca nas do wykonywania zadań. Osoby pracujące w domu w zasadzie pracują cały czas. Nie ma złotego środka na motywację do wykonywania działań. 

Zobacz też: http://www.alniko.pl/praca-na-etacie-czy-samozatrudnienie-jaka-forme-pracy-wybrac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here