Szklane ściany

Dlaczego szklane ściany sprawdzają się w wielu warunkach? Czy warto zamontować je we własnych czterech kątach? Czy jest to wygodne rozwiązanie?

Wydzielanie granic na własnych warunkach

Ściany szklane wprowadzają w mieszkaniach pewnego rodzaju paradoks. Z jednej strony służą temu, by przestrzeń była otwarta i wspólna, a z drugiej wyznaczają nienachlane granice. Z tego względu świetnie sprawdzają się w biurach i tzw. open space’ach. Dzięki takiemu rozwiązaniu można pracować wraz z innymi, jednak na własnych warunkach. Pozwala to również uzyskać szybsze skupienie na wykonywanej pracy – ściany ze szkła dobrze izolują dźwięki.

Nie każdy lubi wystawiać się na widok. Nawet w przestrzeniach prywatnych potrzebny jest własny kąt, który zapewnia prywatność. Rozwiązaniem tego mogą być ściany z kolorowego szkła. Wiele firm wykonuje je na zamówienie według preferencji klienta.

Ciekawe rozwiązanie w łazienkach

Wiele osób decyduje się na postawienie choćby małej ścianki ze szkła w łazience. Znajduje to swoje zastosowanie szczególnie w tzw. prywatnych łazienkach, które sąsiadują z sypialnią. Nierzadko też ściana ze szkła oddziela prysznic lub wannę od WC, tworząc pewnego rodzaju dekorację.

Szklane ściany często można zobaczyć również w łazienkach hotelowych. Przejrzystość i estetyczne wnętrze sprawia, że zwyczajnie chce się wracać do danego miejsca.

Ściana ze szkła w kawalerce? To może być dobry pomysł

Osoby mieszkające w kawalerkach lub pomieszczeniach typu studio doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest wydzielenie choć odrobiny własnej przestrzeni do pracy lub odpoczynku. Niestety, małe mieszkania nie dają zbyt wielu możliwości na urządzenie się w komfortowy sposób. Można jednak uniknąć typowo otwartej przestrzeni – w końcu nie jest dobrze przyjmować gości np. we własnej sypialni. Rozwiązaniem tego może być zamontowanie ścian ze szkła, które w dyskretny sposób informują o tym, że konkretna wydzielona przestrzeń jest prywatna.

Szczególnie osoby pracujące zdalnie potrzebują wygodnego miejsca do wykonywania swoich obowiązków. Zapewnia to komfort psychiczny i pozwala się skupić. Ściany ze szkła nie zajmują wiele miejsca, a mogą – choć symbolicznie – wyznaczyć miejsce do pracy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here