Nietypowe sposoby na naostrzenie noża

Często jest tak, że gdy chce się czegoś użyć, akurat nie ma się tego pod ręką. Człowiek ma zamiar naostrzyć noże kuchenne i nagle orientuje się, że jego elektryczna ostrzałka do noży jest przecież popsuta, a kamienie do ostrzenia już dawno zostały wyrzucone. Co wtedy? Istnieją na szczęście rozwiązania alternatywne. A oto i one!

Ostrzenie o porcelanę

Metoda może mało popularna, ale za to skuteczna. Gdy nie ma się pod ręką ostrzałki, wystarczy poszukać w kredensie jakiejś porcelanowej filiżanki bądź kubka. Ważne jest tylko to, by porcelana była dość gruba, aby sama się nie zniszczyła.

Wybrane naczynie należy odwrócić tak, by jego dno znalazło się u góry, a następnie zacząć przejeżdżać nożem po powierzchni tego dna. Trzeba to robić pod odpowiednim kątem. Jeżeli nóż będzie leżeć zbyt płasko i zostanie ustawiony niemalże równolegle z dnem kubka, zaistnieje ryzyko trwałego uszkodzenia porcelany, do czego raczej nikt nie chciałby dopuszczać.

Kamień ceramiczny

Każdą, nawet tę najbardziej specjalistyczną i profesjonalną elektryczną ostrzałkę do noży może też z powodzeniem zastąpić bardziej tradycyjny kamień ceramiczny. Działa on na podobnej zasadzie co porcelana. Dzięki temu, że jest przeznaczony właśnie do ostrzenia noży kuchennych i właśnie w tym celu się go tworzy i sprzedaje, ma niską podatność na uszkodzenia i potrafi świetnie służyć przez długie lata.

A gdy takiego specjalnego kamienia do ostrzenia nie ma się akurat przy sobie, zawsze można poszukać pewnych elementów wykonanych z podobnych materiałów. Do ostrzenia noży mogą nadać się nawet kamienne schody. O ile oczywiście ma się wprawę w ostrzeniu noży na podobnych materiałach i wie się, jak to zrobić, by nie uszkodzić samych schodów.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Aby jednak uniknąć wyszukiwania na szybko jakichś dziwnych metod pozwalających na naostrzenie noży, lepiej po prostu zawczasu zainwestować w odpowiednie akcesoria kuchenne. To chyba dość oczywiste, że akurat ostrzałki nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni.

A najlepiej, jeżeli będzie to elektryczna ostrzałka do noży, czyli taka ostrzałka, która działa dosłownie sama. W trakcie gdy ona będzie ostrzyż noże kuchenne, domownik zajmie się gotowaniem obiadu, przyspieszając w ten sposób prace wykonywane w kuchni.

Elektryczne ostrzałki do noży dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here