Jak dobrać zawiesia transportowe

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zawiesia transportowe są podstawowym wyposażeniem stosowanym w połączeniu w dźwigami, suwnicami czy żurawiami. Ponadto są one niezbędne do wykonania różnych prac związanych z podniesieniem określonych elementów czy przeładunkiem. Jakie kwestie trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie?

Warto postawić na zawiesie pasowe czy stalowe?

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności dokładne określenie warunków, w jakich będzie stosowane dane zawiesie. Warto wiedzieć, że zawiesie pasowe jest zdecydowanie mniej odporne na działanie wysokich temperatur.

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji postawienie na produkty wykonane ze stali. Z kolei miękkie zawiesia pasowe będą lepszą opcją w sytuacji, gdy firma będzie miała do czynienia z ładunkami, które są podatne na uszkodzenia poprzez kontakt z zawiesiem stalowym.

Jak dobrać udźwig zawiesia?

Jeżeli ciężar ładunków nie będzie przekraczał 20 ton, warto zdecydować się na zawiesia pasowe. Na zawiesia łańcuchowe i linowe należy postawić wtedy, gdy konieczne będzie przeniesienie ładunków o większym ciężarze. Godny uwago jest fakt, że w przypadku zawiesi pasowych, które są produkowane z sztucznych włókien, za udźwig zawiesia będzie odpowiedzialna jego barwa.

Należy mieć świadomość, że udźwig zawiesia powinien być wybierany na podstawie masy ładunku, który będzie przenoszony z jego użyciem. Ponadto zawiesie powinno być odpowiednio dostosowane do udźwigu urządzenia, z użyciem którego będzie stosowane.

Kiedy warto zaopatrzyć się w zawiesie cięgnowe i pętlowe?

Zawiesia pętlowe są to w najprostszym możliwym ujęciu zawiesia, w których cięgna mają kształt pętli o obwodzie zamkniętym. Oczywiście są one połączone w wykorzystaniem ogniwa zbiorczego. produkty tego typu znajdują zastosowanie przy przenoszeniu ładunków, które nie posiadają punktów zaczepienia.

Z kolei zawiesia cięgnowe są złożone z jednego lub kilku odcinków łańcucha, pasa czy liny. Godny uwagi jest fakt, że z jednej strony są one połączone z użyciem ogniwa rozbieralnego, natomiast z drugiej są zakończone wyposażeniem, które pozwala zaczepić podnoszony ładunek. Mogą to być ogniwa zbiorcze, szakle czy haki. Nie jest zalecane przy wyborze sugerowanie się ceną.

Zawiesie pasowe dostępne są w ofercie Cecho.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here