Rzęsy z norek

Kobiety stosują już różnorodne metody w celu uzyskania pięknych, grubych i przede wszystkim długich rzęs. Przeważnie nie do końca odpowiada im działanie zwykłych tuszów, dlatego chcąc je wzmocnić, zaczynają testować na sobie naprawdę nowoczesne metody. Od dawien dawna doczepiają sobie sztuczne rzęsy, wypełnione ogromną ilością grubych i mocno czarnych włosków, jednak ostatnio właśnie te wyroby zaczęły być wykonywane z kontrowersyjnego materiału. Z sierści zwierząt wytwarza się bowiem rzęsy z norek, które ostatnio stały się prawdziwym przebojem na rynku kosmetycznych wyrobów.

Rzęsy z norek czy z jedwabiu?

Alternatywą dla takich rzęs z norek są znacznie popularniejsze rzęsy wykonywane z naturalnego jedwabiu. Które z nich będą lepsze? Otóż obie pary charakteryzują się bardzo niską wagą. Dzięki temu, że są lekkie, praktycznie nie czuć ich na powiekach i można je nosić w sposób niezwykle komfortowy i przyjemny.

Rzęsy naturalne, czyli te z norek oraz jedwabne, nie obciążają również naturalnych włosków występujących na powiekach. Dlatego nie wpływają negatywnie na ich kondycję, stan czy ogólny wygląd. Nie niszczą ich, nie prowadzą do ich wypadania i nie osłabiają, co wyróżnia je na tle rzęs syntetycznych. Warto też wspomnieć, że kobieta, która doczepi sobie te naturalne, będzie mogła z powodzeniem wykonywać wszystkie ulubione i standardowe czynności. Mając założone rzęsy z norki, można w nich spokojnie pływać, nie martwiąc się o to, że z czasem zaczną one wypadać. Na pewno tak się nie stanie, bo mimo tego, iż są one lekkie i w miarę delikatne, bardzo stabilnie przylegają do powieki. Nie da się ich przypadkowo zerwać czy odczepić.

Rzęsy z norek – Wady

Oczywiście rzęsy wykonywane z norki mają też kilka poważnych wad. Po pierwsze – mogą wywoływać reakcje alergiczne, dlatego pod żadnym pozorem nie mogą ich nosić osoby uczulone na sierść norek syberyjskich. Niestety, jako że z tymi zwierzętami mało kto ma na co dzień do czynienia czy w ogóle kiedykolwiek je spotkał, niewielka ilość kobiet wie, jak zareaguje na kontakt z ich sierścią. Przeciwnikami rzęs z norek są również osoby walczące o dobro wszystkich zwierząt. Sądzą one, że przy pozyskiwaniu ich sierści zwierzęta mogą cierpieć i być wykorzystywane. Czy jest to prawda? Nie do końca, bo wszystko zależy tutaj od metody pozyskiwania włosia.

Rzeczywiście niektóre zakłady nie robią tego w sposób etyczny i moralny, ponieważ wyciągają rzęsy z norek tuż po zdarciu z nich skóry. Istnieje też takie ryzyko, iż kupując teoretycznie pozyskane z norek włosie, tak naprawdę zapłaci się za zupełnie inny produkt. Producenci uwielbiają oszukiwać na takich artykułach, czego klienci nie są w ogóle świadomi.

Każda kobieta wybierająca dla siebie rodzaj doczepianych rzęs sama musi więc zdecydować, czy chce założyć sobie właśnie te pozyskiwane z norek. Rzęsy z norek mają swoje dobre strony, bo naprawdę świetnie wyglądają na powiekach, jednak mimo tego czasem lepiej je zastąpić tymi sztucznymi – chociażby ze względów etycznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here