Farbowanie włosów na naturalny kolor

Kobiety uwielbiają kombinować ze swoim wyglądem. Gdy tylko mogą, przeprowadzają na sobie rozmaite metamorfozy, po czym nierzadko tego żałują. Zdecydowanie najczęściej podczas takich momentów postanawiają zmienić coś w swoich włosach i decydują się na ich zafarbowanie. Naturalne szatynki rozjaśniają swoje kosmyki i uzyskują na głowie platynowy, jasny blond, a blondynki dążą do pozyskania jak najciemniejszego odcienia. Wszystkie te zabiegi nie tylko niszczą włosy, ale też często nie pozwalają powrócić do naturalnego wyglądu. Mocna farba może trzymać się na głowie nawet kilka ładnych lat, a jeśli cały czas się ją dodaje, efekt utrzymuje się jeszcze dłużej. Czy w jakiś sposób można się więc go pozbyć i powrócić do swojego naturalnego odcienia? Jak to zrobić? Czy farbowanie włosów na naturalny kolor jest kłopotliwe?

Jak wrócić do oryginalnego koloru?

Zanim kobieta zastosuje farbowanie włosów na naturalny kolor, może spróbować skorzystać z pewnych mniej ingerujących w strukturę kosmyków rozwiązań. W sieci jest pełno artykułów na temat tego, jak można wypłukać farbę. Najważniejsze jest to, by dopasować je do swojego stanu kosmyków. Kobiety, które są naturalnymi blondynkami i chciałyby odzyskać swój jasny odcień, mogą np. zacząć stosować płukanki z soku z cytryny. W drogeriach i sklepach kosmetycznych znajdą również dla siebie specjalistyczne preparaty, które z założenia mają wypłukiwać ciemną farbę z kosmyków. Oczywiście w tych wszystkich metoda najważniejsza jest regularność, dlatego nawet płukanki z cytryny trzeba przeprowadzać przynajmniej kilka razy w tygodniu, aby stwierdzić ich efektywność. Szatynki powinny natomiast zainteresować się odżywkami wykonywanymi z naturalnych ziół oraz płukankami zawierającymi kakao, które mogą przyciemnić kolor włosów. Najlepiej na sobie przetestować te różnorodne rozwiązania.

Farbowanie włosów na naturalny kolor

Gdy jednak naturalne metody okażą się mało skuteczne, trzeba będzie ponownie przefarbować włosy. Tym razem należy wybrać dla nich farbę o odcieniu jak najbardziej zbliżonym do tego naturalnego. Oczywiście farbowanie włosów na naturalny kolor przeprowadza się zupełnie tak samo jak to normalne, jednakże tutaj kluczowy będzie wybór odpowiedniej farby. Będąc w drogerii i szukając jej na półkach, najlepiej wziąć sobie palety kolorów różnych marek i przyłożyć do nich swoje włosy. Jeśli dalej na całej ich długości utrzymuje się farba, można zrobić to samo ze zdjęciem, na którym posiada się naturalny odcień włosów. Istnieje też możliwość udania się do salonu fryzjerskiego w celu odzyskania naturalnego odcienia. Fryzjerzy niejednokrotnie zajmują się właśnie takimi zadaniami i doskonale sobie z tym radzą. Czasem lepiej więc nie kombinować, a zaufać doświadczonym specjalistom, nawet musząc za to zapłacić.

Naturalny kolor włosów praktycznie zawsze prezentuje się najlepiej, dlatego prędzej czy później większość kobiet powraca do swojego pierwotnego wyglądu. Na szczęście dzięki różnym specjalistycznym trikom i sztuczkom są w stanie rzeczywiście to zrobić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyki do ciała
Następny artykułRzęsy z norek

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here