Różne rodzaje podkładów pod makijaż

Baza stała się już niemalże tak samo ważnym produktem do makijażu jak podkład, puder i tusz do rzęs. Niektóre kobiety niechętnie podchodzą jednak do tego dodatkowego preparatu, a najczęściej wynika to z faktu, że nie potrafią go do siebie dobrać. Jakie są zatem najpopularniejsze rodzaje podkładów pod makijaż i czym się one od siebie różnią?

Bazy silikonowe

Najpopularniejsze, najłatwiej dostępne i najchętniej kupowane. Charakteryzują się wysoką zawartością silikonu, który doskonale wygładza buzię, jednocześnie ją nawilżając i zapewniając delikatny efekt liftingujący. Odpowiednie dla cery dojrzałej i suchej.

Minusem silikonowych podkładów pod makijaż może być to, że zatykają pory, przez co nasilają problemy skóry trądzikowej. Trudno także zmyć je zwykłym płynem micelarnym – rozpuszczają się jedynie pod wpływem preparatów zawierających tłuszcze.

Bazy olejowe

Przypominają dość mocno bazy silikonowe, ponieważ podobnie jak one tworzą na skórze cienką tłustą warstwę, która wygładza jej nierówności i przygotowuje ją do dalszych części makijażu. Są lepkie, dlatego podkład i korektor fantastycznie się na nich utrzymują.

Olejowy podkład pod makijaż najczęściej wykorzystuje dobrodziejstwa natury, co oznacza, że składa się z naturalnych substancji – takich jak olej różany, olej lniany bądź olej z pestek winogron. Dzięki temu jest bezpieczny nawet dla skóry wrażliwej i delikatnej.

Bazy glicerynowe

Zdecydowanie najgorszy typ baz pod makijaż. Mimo iż są trwałe i wydajne, to jednak charakteryzujące je cechy przemawiają na ich niekorzyść. Dobrze współpracują wyłącznie z wodnistymi podkładami, dlatego też sam puder może się na nich nie trzymać.

Połączenie bazy glicerynowej i podkładu może też doprowadzać do efektu tzw. „ciastka”. Mocniejsze, matujące kosmetyki na takiej bazie będą się po prostu ważyć.

Bazy żelowe

Idealnie nadają się do wykonywania makijaży wieczorowych, ponieważ nie ważą się na skórze i nie wchodzą w reakcje z innymi kosmetykami. Na dodatek świetnie wygładzają nierówności i minimalizują widoczność rozszerzonych porów.

Żelowy podkład pod makijaż może być stosowany niemalże z każdym typem podkładu. Doskonale połączy się zarówno z tym matującym, jak również i naturalnym – mineralnym.

Podkład pod makijaż w sklepiekomsetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here