Jak zdobyć pieniądze

Wiele osób zastanawia się jak łatwo i bez trudu mieć pełny portfel. Jednym słowem jak zdobyć pieniądze na różne życiowe potrzeby.

Jak zdobyć pieniądze?

Jak zdobyć pieniądzeSposobów na wzbogacenie się jest co najmniej kilka. Po pierwsze, gdy ktoś ma dobrze płatną pracę, to nie musi się martwic o debet na koncie. Ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na luksusy i poszukują sposobów na to jak zdobyć pieniądze. W momencie, gdy ktoś jest chory i pobiera niewielkie świadczenie z ZUS, wówczas znajduje się naprawdę w dramatycznej sytuacji. Całkowita niezdolność do pracy ogranicza wiele osób, toteż żyją one na skraju ubóstwa. Jest powiedziane, że pieniądze szczęścia nie dają, ale zakupy- tak.

Załóżmy, że młoda osoba skończyła studia magisterskie na kierunku mało dochodowym, to znaczy zarobi jakąś przeciętną pensję, a chciałaby kupić mieszkanie. I tu pojawia się problem jak zdobyć pieniądze na zakup własnego lokum.

Z pomocą przychodzą banki ze swoją ofertą kredytową, ale warunek jest taki, że trzeba posiadać zdolność kredytową

Gdy ktoś nie ma stałej pracy, lub zarabia niewiele, to o kredycie z banku może tylko pomarzyć. Pozostaje mieszkanie przy rodzinie lub w wynajmowanym pokoju. Bywa też tak, że ktoś zaciągnął spory kredyt, a w międzyczasie w jego życiu wydarzyło się jakieś nieszczęście, chociażby śmierć bliskiej osoby, która pomagała w spłacie pożyczki bankowej. Sytuacja wydaje się trudna i niejako bez wyjścia. Ale wyjściem jest zastanowienie się nad tym jak zdobyć pieniądze na spłatę kolejnej raty. Niektórzy, raczej nieliczni szczęśliwcy znajdują w takiej sytuacji dobrze płatną pracę i problem znika. Inny przykład skrajnej biedy, gdy ktoś nie ma wykształcenia, bo zdarzają się przecież osoby, które z różnych powodów nie ukończyły szkoły średniej, a tym bardziej studiów wyższych. Taka osoba zdana jest jedynie na ciężką fizyczną pracę typu sprzątanie i otrzymuje z tego tytułu najniższe krajowe wynagrodzenie.

Ale to i tak nie jest najgorsza sytuacja życiowa. Bywają przypadki, gdy ktoś nie ma nawet takiej pracy i skazany jest na zasiłek z pomocy społecznej. Taka osoba, o ile jest choć trochę zaradna szuka dodatkowych sposobów na to jak zdobyć pieniądze na życie. Na przykład zajmuje się zbieraniem surowców wtórnych, jak na przykład zwrotne butelki, makulatura, złom. Na takiej pracy można troszeczkę zarobić. Zawsze tak było, że byli ludzie bogaci i biedni, i pewnie nadal tak będzie.

Niektórzy z wyboru pozostają bezrobotni, bo najzwyczajniej w świecie nie chce im się pracować

Tacy ludzie często szukają łatwych sposobów na zdobycie środków do życia. I tu pojawia się temat kradzieży. Złodziej wychodzi założenia, że po co ma pracować, skoro w łatwy sposób zdobędzie pieniądze. Z procederem złodziejskim kojarzy się przysłowie, niósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Czyli w pewnym momencie i złodziej może wpaść w tarapaty, skończy w więzieniu bez dostępu do łupów. Złodzieje specjalizują się w różnego typu kradzieżach, począwszy od kieszonkowców, którzy wyciągają roztargnionej osobie portfel z torebki, a skończywszy na profesjonalistach specjalizujących się na przykład w kradzieży samochodów, czy sprzętu RTV. Bycie złodziejem to nie zawód, lecz szkodliwy społecznie wybór. Są osoby nieuczciwe, którym zdarza się znaleźć na przykład czyjś portfel z pieniędzmi i dokumentami, i oczywiście zachowują je dla siebie, ciesząc się, że tak łatwo im się udało zdobyć pieniądze.

Jest tez przysłowie, że pieniądze leżą na ulicy, wystarczy po nie sięgnąć

Jak zdobyć pieniądzeZ takim stwierdzeniem nie do końca można się zgodzić, nie jest łatwo wzbogacić się nędznymi groszami. Problemu jak zdobyć pieniądze najczęściej nie mają osoby utalentowane, które potrafią dobrze sprzedać swoje umiejętności. Do najbogatszych zaliczają się na przykład pisarze, którzy otrzymali prestiżowe nagrody literackie, przede wszystkim Nagrodę Nobla, albo sprzedaż ich książek okazała się dochodowa i zbili na niej fortunę. Bogaci są piłkarze strzelający dużo goli, do biednych nie należą też popularni aktorzy i piosenkarze. Jednym słowem na talencie można sporo zarobić, pod warunkiem, że umie się go sprzedać.

Niektórzy sądzą, że osoby biedne nie maja pieniędzy z powodu lenistwa, ale tak wcale nie musi być. Ktoś może nie mieć po prostu możliwości zarabiania dużych pieniędzy. Są i tacy, którzy z wyboru pozostają dość ubodzy, wiąże się to z wyznawaną przez nich filozofią życiową lub religią. W Biblii jest napisane, że bogatemu nie będzie łatwo wejść do królestwa niebieskiego. Wobec tego co niektóre osoby świadomie wybierają skromne, uczciwe życie, nie zależy im na luksusach i bogactwie. I tu rodzi się pytanie, czy rzeczywiście warto zabiegać o bogactwo, skoro nie o to w życiu chodzi by mieć , ale by być dobrym, uczciwym człowiekiem o czystym sercu i spokojnym sumieniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here