Jak się golić, gdy Twój zarost jest twardy, a skóra wrażliwa? Tylko sprawdzone rady!

0
688

Czy twardy zarost oznacza, że jego posiadacz ma równocześnie grubą i odporną zarówno na uszkodzenia, jak i podrażnienia skórę? Czasem jest zupełnie odwrotnie. Wtedy żadne golarki elektryczne z otoczką żelową nie mogą dać rady, zatem trzeba sięgnąć po tradycyjne metody. Pójście do golibrody jest jakimś rozwiązaniem, ale doraźnym, dlatego mimo, że zainwestowałeś w sprzęt do golenia, najprawdopodobniej musisz wymienić go na mniej inwazyjny. Zatem co się sprawdzi? Przedstawimy również kilka rad dla osób z twardym zarostem i wrażliwą skórą.

Postaw na tradycyjne ostrze, czyli maszynkę do golenia dla mężczyzny z otwartym grzebieniem

Czy jest coś co odróżnia mężczyzn od chłopców? Na pewno stosowanie maszynki do golenia z otwartym grzebieniem, zamiast tej z zamkniętym. Ta druga nie sprawdzi się w przypadku grubego i twardego zarostu, bo po prostu nie jest do niego przystosowana. Otwarte ostrze precyzyjnie tnie zarost do gładkiej skóry. Oczywiście trzeba uważać na to, by się nie zaciąć, ale wprawa robi swoje. Należy na samym początku użyć mokrego i ciepłego ręcznika. Całą pracę ułatwia również odpowiednio dobrany krem lub mydło do golenia. Należy produkt nałożyć na całą twarz i nie przystępować od razu do golenia, a poczekać chwilę aż produkt zrobi swoje, zatem zmiękczy włosy. Po kilku minutach można już bez przeszkód przystąpić do usuwania zarostu. Teraz powinno już pójść „jak po maśle”. Zmiękczenie zarostu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia golenia i stoczenia bitwy o gładką skórę bez sączących się ran. Warto wiedzieć, że poszczególne maszynki do golenia różnią się od siebie tym, czy ostrze jest w stałym położeniu czy też można wyregulować jego ekspozycję. W drugim przypadku można liczyć na maksymalną precyzję.

Jak często należy wymieniać ostrze, aby uniknąć podrażnień?

Zarówno wybierając maszynki do golenia z otwartym grzebieniem, jak i te ze skośnym ostrzem, które precyzyjnie tną gruby zarost, należy wymieniać ostrza co pewien czas. Jednak nie należy tego czasu przesadnie przedłużać przez wzgląd na większą oszczędność, wszak paczka żyletek, czyli wkładów wymiennych wcale nie jest bardzo droga, gdy weźmie się pod uwagę wszystkie dni. Zatem ostrze wymieniaj nawet co 3 golenia. Gdy twój zarost jest nie tylko twardy, ale i gęsty taka częstotliwość może być odpowiednia, a ty nie zafundujesz sobie zacięcia skóry przez swoją nieuwagę, czy chęć zaoszczędzenia za wszelką cenę. Naprawdę jak podliczy się koszty to wymiana żyletek w ciągu roku wcale nie będzie droższa niż gdybyś używał maszynki jednorazowej, a wręcz cena będzie niższa.

Po goleniu zastosuj balsam, a dopiero później wodę po goleniu

W przypadku wrażliwej skóry nie możesz stosować na nią bezpośrednio wodę kolońską, chyba, że chcesz krzyczeć jak słynny Kevin, który został sam w domu. Nie możesz, gdy masz bardzo wrażliwą skórę oszczędzać na kosmetykach, które łagodzą podrażnienia, a przy okazji dogłębnie nawilżają i odżywiają. Zatem po skończonym goleniu sięgnij po balsam po goleniu. Po jego użyciu możesz sięgnąć po kolejny środek antyseptyczny, czyli wodę po goleniu. Warto tu wiedzieć, że na podrażnienia wpływa w tym przypadku także stężenie alkoholu. Zatem im jest go mniej, tym mniejszy efekt pieczenia i zaczerwienienia. Można wybrać nawet wody po goleniu całkowicie pozbawione alkoholu, za to bogate w bukiet zapachowy, np. orientalny czy skórzany.

Golenie twardego zarostu – o czym jeszcze należy pamiętać?

Warto poruszyć jeszcze kilka ważnych kwestii. Gdy golisz newralgiczne miejsca, takie jak wąs czy też broda bardzo ważne jest ich gruntowne zmiękczenie i obok wspomnianych już produktów, warto wybrać także olejek do brody. Z kolei po goleniu po zastosowaniu wspomnianego balsamu i wody po goleniu, warto na samym końcu wklepać krem po goleniu. Dzięki temu skóra stanie się odżywiona, nawilżona i promienna.

Najlepsza maszynka do golenia dla mężczyzny, to taka, która idealnie dopasowana jest do jego potrzeb. Zatem nie lekceważ tego, jaki masz rodzaj zarostu, dobierz model z odpowiednim uchwytem i ostrzem. Gładkie golenie nawet w przypadku wrażliwej skóry i twardego zarostu może być proste, gdy zaopatrzysz się w odpowiedni zestaw kosmetyków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here