włosy
fot.: pexels.com

Każda kobieta posiadająca naturalnie kręcone włosy, potrzebuje czasem chwilowej odmiany. Aby szybko uzyskać efekt perfekcyjnie prostych i gładkich włosów, wiele kobiet odruchowo sięga po prostownice. Rzeczywiście, jest to urządzenie, którego używanie może przynosić spektakularne efekty. Czy jednak nie jest on szkodliwy dla włosów? Oto kilka porad, czego należy unikać regularnie prostując włosy.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-wybrac-dobra-prostownice/

Bezpieczne prostowanie włosów

Jedną z najważniejszych zasad, jest unikanie nagrzewania sprzętu do maksymalnych temperatur. Czasem wydaje się, że wyższa temperatura da lepszy i trwalszy efekt. Warto jednak pamiętać, że najwyższa temperatura skutecznie wysusza włosy. Może teraz nie odczuwa się tego zbyt mocno, jednak przy tego rodzaju regularnym prostowaniu włosów, ich kondycja znacznie się pogorszy.

Następnie, warto pamiętać o stosowaniu kosmetyków termoochronnych, które zabezpieczą włosy przed szkodliwym działaniem ciepła. W tym celu, niezbędne będą preparaty, które nie zawierają składników utrwalających, tylko delikatnie zabezpieczające włosy.

Kolejna zasada może się wydawać dla wielu osób banalna i oczywista, warto jednak o tym przypomnieć. Nigdy nie należy prostować mokrych lub wilgotnych włosów. Takie działania mogą zdecydowanie pogorszyć ich kondycję i sprawić, że staną się one osłabione.

Jak pielęgnować włosy po stylizacji prostownicą?

Rzeczywiście, zabiegi z zastosowaniem gorącej lokówki lub prostownicy, mogą prowadzić do wysuszenia i niszczenia włosów. Wynika to z faktu, że wysoka temperatura osłabia strukturę włosa i prowadzi do ich łamliwości. Zachowując jednak wszelkie środki ostrożności i stosując się do powyższych rad, można uchronić włosy przed szkodliwym działaniem prostownicy.

Ważne jest, aby regularnie i dogłębnie nawilżać włosy i skórę głowy. Obecnie, w sklepach dostępnych jest mnóstwo produktów, takich jak maski czy odżywki, które pomogą w zachowaniu zdrowej kondycji włosów.

Przeczytaj też: http://www.alniko.pl/techniki-farbowania-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here