woda utleniona
fot. pixabay.com

W każdym domu powinna się znajdować woda utleniona, która pomaga nam w walce z rankami, zwłaszcza gdy w domach są dzieci, które bardzo często wracają z dworu z różnymi ranami. Jednakże jej działanie to nie tylko dezynfekcja ran, ale również inne właściwości, które mają swoje zastosowanie m.in. w kosmetyce!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/woda-utleniona-i-jej-wplyw-na-urode/

Woda utleniona a zdrowie

Woda utleniona to 3% wodny roztwór nadtlenku wodoru. Ma ona właściwości dezynfekujące rany, ale również posiada działanie bakteriobójcze, odkażające, odnawiające i wybielające.

Stosuje się ją na odkażanie ran, jest słabo działającym środkiem przeciwbakteryjnym, a gdy ma kontakt z płynami ustrojowymi, wówczas pieni się, wydzielając tlen, a to powoduje oczyszczenie rany. Ma ona również zastosowanie w bólu gardła, gdyż można ją stosować jako płukankę i załagodzić nieprzyjemny ból gardła. Doskonale również sprawdzi się jako płukanka na choroby przyzębia oraz stanów zapalnych jamy ustnej.

Woda utleniona również pomoże przy katarze oraz chorych zatokach. Odpowiednio przyrządzony roztwór z dodatkiem soli fizjologicznej przyniesie ulgę. To również środek do walki z bólem kręgosłupa oraz mięśni i stawów. Wystarczy sporządzić kąpiel w wodzie utlenionej, a ta załagodzi boleści.

Na urodę woda utleniona!

Woda utleniona potrafi również wybielić zęby! Wystarczy zmieszać ją z sodą oczyszczoną i otrzymamy pastę wybielającą zęby! To także świetny środek do walki z trądzikiem! Chcąc się pozbyć tej nieprzyjemnej dolegliwości wystarczy przemywać twarz wodą utlenioną, którą nacieramy nasączonym wacikiem i po 20 minutach spłukujemy. Ma ona działanie antybakteryjne, zatem pomoże złagodzić stan zapalny oraz zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii!

Woda utleniona pomaga również walczyć z łuszczycą oraz innymi chorobami skóry. Wystarczy smarować nią zmiany skórne przez kilka dni i znikną!

Woda utleniona również pomoże nam pozbyć się przykrego zapachu z ust! Należy zrobić z jej udziałem odpowiednią płukankę i stosować regularnie.

Przeczytaj też: http://www.alniko.pl/dlaczego-farbowanie-wlosow-je-niszczy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here