Body dla niemowląt

Niemowlęctwo to szczególny okres w rozwoju każdej osoby. W jego trakcie człowiek nie jest samodzielny, lecz jego właściwe funkcjonowanie zależy od troski i pomocy uzyskanej od rodziców. Do kluczowych elementów opieki w tym okresie zalicza się między innymi dostarczenie odpowiedniej ilości ubrań, które będą naszą pociechę chronić przed niepożądanymi czynnikami. Wśród nich szczególną rolę odgrywa body, czyli ubranko stosowane na co dzień. Body ma charakter zarówno estetyczny, jak i praktyczny – jest to przyjemne dla oka i miłe w dotyku ubranko, w którym nasza pociecha może się swobodnie poruszać. Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika, w którym podpowiemy jak dobrać body idealnie dopasowane do naszej pociechy.

Body od A do Z – czyli co warto wiedzieć o body przed wizytą w sklepie

Zacznijmy może od tego, że body to ubranko uniwersalne. Jest stosowane zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewcząt w różnym wieku. Znajdziemy zarówno body dla niemowląt, jak i dla dzieci starszych. Dlatego też body często występuje jako obowiązkowy składnik tak zwanych „wyprawek” dla niemowlaka.

Body ma formę bielizny dla najmłodszych, która oprócz osłaniania organizmu ma również pełnić dodatkową funkcję, jaką jest nią podtrzymywanie pieluszki. Ponieważ body najczęściej nakładane jest na nieosłoniętą skórę dziecka, ważny jest materiał, z którego zostało ono wykonane. Powinien być miękki w dotyku oraz hipoalergiczny, by chronić powierzchnię skóry naszego brzdąca. Ponadto, body nie powinno krępować ruchów, ale pozwalać na swobodne poruszanie się i zabawę.

Rodzaje dostępnych body dla niemowlaków i starszych dzieci

Body są dość uniwersalne. Większość dostępnych modeli została skonstruowana w podobny sposób, a ich używania jest identyczny. Wśród cech różnicujących można wymienić sposób wkładania tego ubranka. Najczęściej spotykany to po prostu body zakładane przez głowę. Wiele niewprawionych, młodych matek nie czuje się jednak w pełni komfortowo z takim sposobem ubierania swojej pociechy, dlatego woli zaopatrzyć się w body zapinane za pomocą guzików. Takie modele ubrania możemy zarówno szybko wkładać, jak i ściągać. W body tego typu zaopatrzysz się na: tuszyte.pl.

Rozmiar to kolejna ważna sprawa. Jak dobrze wiemy – kupując wszelkie ubrania dla dzieci, należy uwzględnić fakt, że ich organizmy szybko rosną. Dlatego najlepszym zabezpieczeniem będzie kupienie kilku dodatkowych body w rozmiarach nieco większych niż te, które akurat potrzebujemy. Gdy nasze dziecko wyrośnie z aktualnych, będziemy mieli już dla niego nowe, idealnie dopasowane body.

Zastosowany materiał to kolejna ważna sprawa. Istotne będą nie tylko jego rodzaj, ale również gramatura. Body powinno być leciutkie, a tym samym – przeciwdziałać niepożądanemu przegrzaniu organizmu naszej pociechy. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się body wykonane z cienkiej, certyfikowanej bawełny, bez żadnych dodatków tkanin syntetycznych. Body takie będzie posiadać korzystne parametry izolacyjne, jak i wentylacyjne. Na koniec warto podkreślić, że dobrze zaopatrzyć się w body zarówno w wersji z długim, jak i krótkim rękawem. Zastosowanie konkretnego rodzaju body zależeć będzie przede wszystkim od czynników atmosferycznych panujących danego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here