agent nieruchomości

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad pracą jako agent nieruchomości? Być może tylko słyszałeś, że taki zawód istnieje, ale nigdy nie odważyłeś się na to, aby się w niego zagłębić? Niezależnie od tego, jaki był Twój wcześniejszy stosunek do takiego zajęcia, dzisiaj przedstawimy Ci najważniejsze informacje na jego temat. Chciałbyś dowiedzieć się jak wygląda praca agenta nieruchomości? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-agenta-nieruchomosci/ 

Kiedy potrzebny jest nam agent nieruchomości?

Osoba na takim stanowisku kojarzy przede wszystkim strony transakcji przy zakupie, sprzedaży, zamianie, nagie lub wynajmie nieruchomości. Kiedy chcemy kupić mieszkanie, wynająć je, a także chcąc je sprzedać, udajemy się właśnie do agenta nieruchomości. Tak naprawdę taka osoba jest pośrednikiem, która działa na korzyści zarówno swojego klienta, jakiej osoby, która taką nieruchomość kupuje lub wynajmuje.

Obowiązki na stanowisku agenta nieruchomości

Wprawdzie teorię praca taka nie wydaje się być bardzo ciężka, z pewnością nie należy ona do najłatwiejszych. Agent nieruchomości to osoba, która posiada na swojej głowie bardzo dużo. Bardzo ważne jest, aby była to osoba dobrze zorganizowana, a także trzymająca się wszystkich terminów. Pośrednik do obrotu nieruchomościami ma za zadanie przygotować oferty do sprzedaży lub wynajmu. Innym jej zadaniem jest prezentowanie nieruchomości potencjalnym klientom. Agent nieruchomości pokazuje również mieszkania, jeżeli dana osoba szuka czegoś na wynajem. To on umawia się z nami na konkretną datę i godzinę, a także zajmuje się ewentualnym podpisaniem umowy czy sprzedaży.

Co jeszcze należy do obowiązków agenta?

Do obowiązków takiej osoby należy dodatkowo pozyskiwanie ofert sprzedażowych, a także oferty wynajmu. Chodzi zarówno o te bezpośrednie, jak i telefoniczne. Do zadań agenta należy też przygotowanie transakcji i negocjowanie ich warunków. Agent aktywnie pozyskuje klientów, a także buduje z nimi trwałe relacje, dokonuje analizy rynku nieruchomości, dokonuje analizy działań konkurencji, prognozuje wzrosty i spadki ten na rynku nieruchomości. Ten ostatni aspekt jest bardzo ważny na rynku nieruchomości.

Zobacz też: http://www.alniko.pl/agent-nieruchomosci-zarobki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here