Przygotowanie domu na przyjście gości

Co zrobić, jeżeli mamy mało czasu na ogarnięcie domu, a niezapowiedziani goście niemal stoją pod naszymi drzwiami? Zastanówmy się, jakie prace wykonać, aby nasz dom wyglądał na uporządkowany, ale żebyśmy nie spędzili na jego sprzątaniu mnóstwa czasu, którego przecież nie mamy!
Po pierwsze, zadbajmy, aby rzeczy znajdujące się na wierzchu były poukładane równo i schludnie. Czasem wystarczy posegregować książki na półkach w odpowiedni sposób, przetrzeć bibeloty, odpowiednio ustawić przedmioty na biurku – mieszkanie będzie wyglądało, jakbyśmy spędzili cały dzień na pucowaniu. Zdecydowanie w mniejszym stopniu możemy przejmować się zamkniętymi szafami – te posłużą nam do chwilowego przechowania w nich rzeczy na czas wizyty. Pamiętajmy jednak, aby po wyjściu gości wyjąć wszystko i odłożyć na swoje miejsce, w innym wypadku po kilku tygodniach nasze szafy będą służyć za schowek, z którego wypadają niezidentyfikowane przedmioty.
Postarajmy się, aby w mieszkaniu zapanował piękny zapach. Woń świeżo zaparzonej kawy lub apetycznego olejku eterycznego skutecznie odwrócą uwagę od wszelkich niedociągnięć – przynajmniej na kilka chwil.
Zwróć uwagę na podłogę – czyszczenie dywanów z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, ale wykładzina pełna okruszków ze śniadania lub kociej sierści z pewnością nie wzbudzi w gościach dobrych skojarzeń z Twoim mieszkaniem. Wystarczy kilka ruchów odkurzaczem (nieważne, czy jesteś posiadaczem podłogi czy dywanów), a mieszkanie momentalnie zyska wrażenie zadbanego.
Rzuć okiem na całą przestrzeń – upewnij się, że w pobliżu nie leżą porozrzucane zabawki lub brudne kubki czy talerze. Jeżeli nie zdążysz umyć naczyń, przynajmniej skumuluj je w jednym miejscu (może to być zlew lub zmywarka), aby nie wyglądały niechlujnie.
Nie bój się również wprost powiedzieć gościom, że Twoje mieszkanie bywało w lepszej formie i przeproś za bałagan. Nie zapowiadając swojej wizyty powinni liczyć się z faktem, że nie zdążysz się na nią perfekcyjnie przygotować. Zresztą, na pewno przyszli miło spędzić czas z Tobą, a nie lustrować mieszkanie w poszukiwaniu niedociągnięć. Najważniejsze, aby w tym wszystkim nie zwariować.

wpudrze.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzekąski
Następny artykułUciążliwa łuszczyca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here