Pościel jako dekoracja sypialni

Twoja sypialnia ma być oazą spokoju i dawać Ci optymalny komfort codziennego wypoczynku. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest zdrowy sen. Dorosła osoba w ciągu każdej doby powinna przesypiać co najmniej 8 godzin. W sypialni ma panować ład i harmonia, zbyteczne są w tym wnętrzu intensywne dekory, które rozpraszają. Nie oznacza to jednak, że pomieszczenie do spania ma być nudne. Z powodzeniem można zastosować w nim kilka ozdobników.

Pościel w sypialni

Główną dekoracją sypialni może być pościel. Dzisiaj producenci oferują nam tak dużo rozmaitych wzorów, iż z powodzeniem każdy może wybrać tę wedle własnego gustu. Modne stało się też szycie poszewek ozdobnych, haftowanych, z falbankami, z lnu albo z wybranych printem. Dzięki temu każdy może mieć pościel dobraną wedle indywidualnego gustu.

Pościel musi być dobrana do stylu wnętrza, a w sypialni najczęściej króluje ten klasyczny, skandynawski, coraz częściej boho. Poszewki mają zazwyczaj stonowany kolor, wciąż hitem jest biała, uniwersalna pościel albo w tonacji beżowej. Z powodzeniem udaje się ozdobić pościel, chociażby delikatnymi chwostami czy wspomnianym już haftem. Pamiętajmy jednak, że oprócz designu samej pościeli, w jej przypadku priorytetem musi być jakość.

Błogi sen w gatunkowej pościeli

Najlepiej sprawdza się bawełna, dzisiaj bez problemu udaje się znaleźć poszewki z bawełny organicznej. Powodzeniem cieszą się także poszewki satynowe albo lniane latem i te wełniane zimą. Najlepiej szukać pościeli u lokalnych wytwórców, którzy zajmują się ich własnoręcznym szyciem. To oni stawiają na najwyższą jakość wyrobu. Należy wiedzieć, że pościel ma przecież bezpośredni kontakt ze skórą. Nie może być toksyczna, ani podrażniać ciała. Pościel ma dawać komfort spania, ocieplać, ale nie przegrzewać, nie może wywoływać alergii.

Łóżko w sypialni jako dekoracja wnętrza

Sypialnia to najczęściej niewielkie pomieszczenie, w którym nie ma miejsca na fantazyjne dekory. To dlatego zresztą uwagę skupia się właśnie na łóżku. Sama pościel nie zawsze jest wystarczającym ozdobnikiem, chociaż w każdym sezonie pojawiają się nowe trendy na printy. Coraz częściej na łóżku lądują ozdobne poduchy czy pledy. To dzięki nim sypialnia staje się przytulna, swojska, domowa, jest miejscem idealnym do relaksu i codziennego wypoczynku.

O czym warto pamiętać, wybierając tego rodzaju dekoracje sypialni? Walory wizualne nie są najważniejsze, bo liczy się głównie komfort i bezpieczeństwo użytkowników sypialni. Eksperci potwierdzają, że to właśnie w pościeli gromadzi się najwięcej roztoczy. Chociażby dlatego należy zadbać o dobrą narzutę. Poduszki ozdobne trzeba regularnie czyścić i raczej wybierać te, których poszewki nadają się do mechanicznego prania. Jak często zmieniać pościel? Wymianę zaleca się co najmniej raz na dwa tygodnie, natomiast proces ten może odbywać się częściej, na przykład, jeśli w łóżku śpią zwierzęta, dzieci albo domownicy mają problemy skórne. Częstsza wymiana pościeli zalecana jest też latem, w czasie wzmożonych upałów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here