Jak wygląda transplantacja włosów i co należy o niej wiedzieć

Utrata włosów poprzez różnego rodzaju łysienie dotyczy sporej ilości ludzi. Takie osoby bardzo często wstydzą się swojego problemu i stosują dostępne na rynku środki przeznaczone do walki z tą dolegliwością. Niestety zazwyczaj bywa tak, że sposoby te zawodzą, a samoocena drastycznie spada. Rozwiązaniem problemu może być przeszczep włosów Katowice.

Co to jest transplantacja włosów?

Przeszczep włosów jest zabiegiem chirurgicznym, polegającym na uzupełnieniu ubytków. Można przeszczepiać włosy na głowę, brwi, skronie, wąsy. Zabieg ten stosuje się także u osób po zmianie płci, by na przykład ukryć blizny po usunięciu piersi. Czasami zdarza się, że komuś nie wyrastają włosy łonowe lub rzęsy, wobec czego można te ubytki uzupełnić za pomocą transplantacji.

Pierwsza próba przeszczepu włosów na głowie miała miejsce w roku 1939 i wykonana była przez japońskiego lekarza. Metody transplantacji przez lata były udoskonalane, ale największa zmiana nastąpiła od połowy lat osiemdziesiątych, kiedy to zastosowano mini- i mikroimplanty.

Transplantacja włosów – sposób na łysienie androgenowe

Problem utraty włosów spowodowanego łysieniem androgenowym dotyka w Polsce aż 60% mężczyzn po 50 roku życia. Coraz częściej zauważa się również tę dolegliwość u bardzo młodych osób, które ukończyły zaledwie 18 lat. Nie do końca wiadomo, z czego może to wynikać. Odpowiadają bowiem za to geny, niezdrowy tryb życia, zanieczyszczone środowisko, a nawet ilość stresu.

Występowanie kilku czynników naraz to krótka droga do całkowitej utraty włosów. Na szczęście, nawet gdy wszelkie preparaty czy zabiegi zagęszczające zawodzą, istnieje metoda, która pomoże zdecydowanej większości mężczyzn. Mowa tu oczywiście o przeszczepie włosów.

Przeszczep włosów Katowice – klinika włosów

Klinika włosów znajdująca się w Katowicach przeprowadza zabiegi transplantacji jedynie takimi metodami, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Wykwalifikowani lekarze dbają o jak najwyższą jakość oferowanych usług i zadowolenie osób borykających się z problemem łysienia czy przerzedzenia.

Innowacyjne i małoinwazyjne metody zapewniają doskonałe rezultaty końcowe i niezauważalne gołym okiem mikroskopijne blizny. Przeszczep włosów to jedyny w stu procentach skuteczny sposób na walkę z ich utratą. Preparaty i metody zagęszczające czy wzmacniające nigdy nie dadzą takich wyników jak transplantacja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here