Jak przygotować swój ulubiony liquid do e-papierosa

Próbujesz nowych smaków i zastanawiasz się, który z nich jest dla Ciebie najlepszy? A może uwielbiasz ciągle kosztować nowych aromatów, aby urozmaicić sobie palenie e-papierosów? Albo po prostu jesteś osobą początkującą i dopiero zaczynasz wyrabiać sobie swój gust? Niezależnie od tego, co jest Twoim powodem i celem, podpowiemy Ci, jak znaleźć najlepsze smaki.

Liquid nikotynowy lub bez nikotyny

Decydując się na palenie e-papierosów, zawsze masz wybór, czy jednocześnie chcesz wdychać nikotynę, czy raczej zależy Ci na samym smaku, bez tej mocnej substancji. W przypadku tradycyjnych papierosów oczywiście nie ma nigdy takiego wyboru — zawsze zawierają one nikotynę, choć w zależności od rodzaju papierosów mogło być jej więcej albo mniej.

E-papierosy umożliwiają jednak palenie dla samej przyjemności palenia i smaku. Wystarczy wybrać liquid bez dodatku nikotyny albo stworzyć go samodzielnie, wybierając bazę bez nikotyny i miksując ją z aromatem. Dzięki temu nawet osoby, które nie chcą wdychać nikotyny, mogą cieszyć się z samego używania e-papierosa.

Przygotowanie liquidu

Aby przygotować liquid do e-papierosa, powinieneś sięgnąć po bazę glicerynowo-glikolową, która zapewni odpowiednią gęstość ostatecznie przygotowanego płynu. Do bazy należy dodać aromat, który zapewni oczekiwany smak. Aromaty mogą występować w różnych wersjach — od jednoskładnikowych, aż po ciekawe mieszanki, w których znajdziesz różnorodne smaki, połączone w jedną kompozycję.

Ile bazy glicerynowej użyć? Wystarczy zastanowić się, jaki przepływ ma wykorzystywane urządzenie i jak działa gliceryna. Im więcej gliceryny (VG), tym baza jest gęstsza, a co za tym idzie — gęstszy będzie też cały liquid. Aby zatem e-papieros działał dobrze, należy dobrać gęstość do jego możliwości przepływu powietrza przez układ. W papierosach elektronicznych o małym przepływie lepsze są liquidy o mniejszej gęstości, zazwyczaj zawierające stosunek 50VG/50PG. Z kolei w e-papierosach o wyższych przepływach można pokusić się o wybór gęstszej bazy, na przykład o stosunku 70VG/30PG.

Jeśli zależy Ci przy tym na inhalacji nikotyną, do wybranego aromatu powinieneś dodać szota nikotynowego. Pamiętaj, że w zależności od proporcji możesz uzyskać różne moce e-papierosa.

Aromaty, które mogą cię zainteresować

Jak już pisaliśmy, aromat do liquidu może być aromatem monosmakowym albo mieszanym. To, który spodoba Ci się najbardziej, zależy już tylko od Twoich preferencji, więc aby znaleźć najlepszy, radzimy wypróbować przynajmniej kilka z nich. Dopasuje je do tego, jakie smaki zazwyczaj Ci odpowiadają, a na pewno uda ci się odnaleźć ulubiony lub kilka ulubionych.

Na początek możemy zaproponować klasyczne jednosmakowe aromaty, na przykład truskawkowy, aloesowy, mentolowy czy „iced mint”, który idealnie sprawdzi się w czasie upałów i przyjemnie cię orzeźwi. Jeśli zależy Ci na czymś, co pobudzi Twoje kubki smakowe bardziej i gwarantuje niesamowite doznania, radzimy sięgnąć po mixy Dillons Gold, wśród których na przykład Cleopatra zachwyca smakiem herbatników z kremem jagodowo-cytrynowym.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here