jak pozować do zdjęć

Przeglądając coraz to kolejne portale społecznościowe, nie sposób nie dostrzec pewnej powtarzalności jeżeli chodzi o wstawiane tam zdjęcia. Jeszcze kilka lat temu obiektem drwin był tak zwany „dziubek” używany nagminnie przez nastolatki. Żeby zaprezentować się dobrze warto zadać sobie kilka pytań. Na przykład: Jak pozować do zdjęć?

Jak pozować do zdjęć?

Jak pozować do zdjęć?A więc, kiedy pozujemy warto postawić na pewną, znaną już w starożytności zasadę kontrapostu. To tajemniczo brzmiące słowo oznacza, że opieramy ciężar ciała na jednej nodze, podczas gdy druga jest swobodnie ugięta, natomiast ręka przeciwna do obciążonej nogi niech będzie czymś zajęta, podczas gdy ta przeciwna to swobodnej nogi niechaj zwisa swobodnie. Ta drobna sztuczka potrafi zdecydowanie ulepszyć nasze zdjęcie. Kolejna zasada to nie patrzenie w obiektyw. Obie drobne reguły mogą sprawić, że nasze zdjęcie wyda się naturalne, prawie tak jakbyśmy byli uchwyceni przez przechodzącego obok fotografa.

Kiedy to wiemy, warto pomyśleć co powinno nam na zdjęciu towarzyszyć. I tutaj wszystko zależy przede wszystkim od osobowości. Miłośnik elegancji ubierze zapewne swój ulubiony garnitur, bibliofil zaprezentuje się z ulubioną książką a szermierz w szermierczym kaftanie i szablą, szpadą bądź floretem w ręce. I tutaj wróćmy na chwilę do naszej pozycji do zdjęcia. Jeżeli posiadamy jakiś rekwizyt, taki jak chociażby nasz szermierczy atrybut niech będzie on trzymany w ręce określonej jako zajęta. Unikać natomiast należy takich dodatków, które zakrywają naszą twarz lub sprawiają, że jesteśmy niewidoczni.

Zdjęcie na szczycie góry może być dla nas piękną pamiątką, lecz dla odbiorców może być po prostu nieczytelne

Natomiast zakrycie twarzy maską czy chustą może sprawić wrażenie, że pragniemy anonimowości. Nic złego jeżeli faktycznie tak jest, ale należy zdawać sobie z tego sprawę. Ostatnią rzeczą, której należy unikać są zdjęcia grupowe. Podobnie jak w przypadku braku widoczności naszej osoby – dla odbiorcy będzie to nieczytelne. Będzie mógł jedynie zgadywać, która z wieloosobowej grupy znajomych to my. Tak więc należy pamiętać o pozowaniu w oparciu o podane tu proste zasady, o dobieraniu dodatków wyrażających naszą osobowość ale przede wszystkim o czytelności zdjęcia dla odbiorcy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here