Dezynfekcja rąk w salonie kosmetycznym i salonie tatuażu

Salony kosmetyczne i salony tatuażu ze względu na swój specyficzny charakter i bardzo duży kontakt z ludzką skórą, również tą w jakiś sposób uszkodzoną to miejsca, w których dezynfekcja rąk jest szczególnie istotna. Prowadząc tego rodzaju punkty należy kwestie związane z higieną, a co za tym idzie – bezpieczeństwem zarówno klientów, jak i pracowników traktować szczególnie poważnie.

Dezynfekcja rąk w salonie kosmetycznym

Praca w salonie kosmetycznym wymaga częstego kontaktu ze skórą, włosami i paznokciami wielu osób, a co za tym idzie jest pracą o szczególnym charakterze. Salony kosmetyczne są potencjalnie miejscami transmisji wielu rodzajów mniej, lub bardziej groźnych dla zdrowia drobnoustrojów, jak bakterie, wirusy i chorobotwórcze grzyby. Przenoszenie ich możliwe jest zarówno z klientów na pracowników, jak i z pracowników na klientów, a także z jednych klientów na drugich za pośrednictwem zatrudnionych osób i stosowanych narzędzi.

Aby wyeliminować, a przynajmniej zminimalizować ryzyko z wiązane z przenoszeniem drobnoustrojów należy zadbać przede wszystkim o kwestie takie, jak dezynfekcja rąk i dezynfekcja stosowanych w pracy narzędzi. Pracodawcy powinni również pamiętać o tym, jak bardzo istotne jest szkolenie pracowników.

Dezynfekcja rąk w salonie tatuażu

Dbanie o maksymalny poziom higieny w salonach zajmujących się tatuażem to kwestia, której nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Z natury pracuje się tam ze skórą uszkodzoną, a tatuażysta ma bezpośredni kontakt z ludzką krwią. W związku z tym istnieje bardzo duże ryzyko przenoszenia nie tylko drobnoustrojów bytujących na powierzchni skóry (jak ma to miejsce w salonach tatuażu), ale wielu patogenów, które przenoszone są przez krew.

W salonach tatuażu mimo stosowania rękawiczek ochronnych zawsze istnieje ryzyko, że skóra dłoni pracownika zetknie się z krwią osoby, której wykonuje się tatuaż, a więc dłonie należy bezwzględnie myć środkami o działaniu dezynfekcyjnym. Istotny jest tu również fakt, że wiele osób będących na przykład nosicielami niebezpiecznych dla zdrowia wirusów o tym nie wie, co wiąże się z niskim poziomem świadomości społecznej dotyczącej konieczności badań. Dlatego w miejscach takich jak salony tatuażu powinno stosować się maksymalną ilość środków zapobiegawczych.

Środki do dezynfekcji rąk dostępne są w ofercie e-higiena24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here