Czy odsysanie tłuszczu jest bezpieczne?

Otyłość stała się chorobą cywilizacyjną. Tyją młodzi, tyją starsi. Czasem siłownia i restrykcyjna dieta (jeśli ktoś jest w stanie jej przestrzegać) nie daje zakładanych rezultatów i wówczas należy sięgać do ostateczności – liposukcji.

Co to jest liposukcja?

Ogólnie rzecz biorąc jest to zabieg kosmetyczny, podczas którego z różnych partii ciała odsysana zostaje tkanka tłuszczowa. Stosuje się go na szyi, udach, pośladkach, plecach, ale wciąż najpopularniejsze jest usuwanie tłuszczu z brzucha i jego okolic. Trzeba wiedzieć, że odsysanie tłuszczu jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, który może wiązać się z poważnymi powikłaniami, czy nawet śmiercią, mimo to ciągle bardzo wiele osób decyduje się na ten sposób redukowania tkanki tłuszczowej, uważając go za bezpieczny.

Rodzaje liposukcji

Wyróżnia się kilka rodzajów zabiegu. Najpopularniejsze stały się technika ultradźwiękowa, vibro oraz laserowa. Pierwsza polega na rozbijaniu błony śluzowej komórek przy pomocy ultradźwięków, co ułatwia odsysanie tłuszczu. Ta metoda pozostawia po sobie dokuczliwe skutki uboczne takie jak obrzęk, pieczenie, czy drętwienie miejsca poddanego zabiegowi. Techniką laserową powoduje się rozpuszczanie tkanki, którą następnie przy pomocy kaniuli odsysa się na zewnątrz. Ostatnia metoda tak zwana vibro, to wykorzystanie sprężonego powietrza oraz wibrującej kaniuli. Ta technika jest popularna w głównej mierze przez mniejszą inwazyjność w porównaniu z innymi metodami.

Ile kosztuje liposukcja?

Odsysanie tłuszczu jest stosunkowo niedrogim zabiegiem, jeśli do porównania weźmiemy innego rodzaju ingerencje natury estetycznej. Przykładowo liposukcja brzucha cena– od 4 do 8 tys. złotych, pleców – 4 tys. złotych, podbródka – 2,5 tys. Najdroższą metodą odsysania tłuszczu jest liposukcja laserowa cena za brzuch ok. 8 tys.

Jak widać już za kilka tysięcy można pozbyć się niechcianego tłuszczu ze swojego ciała, bez morderczego treningu, czy też diety. Trzeba jednak uważać, gdyż zalecenia po zabiegu mówią o utrzymywaniu stałej wagi.

Podsumowanie

Liposukcja jest powszechnie stosowanym zabiegiem, poprawiającym przede wszystkim wygląd zewnętrzny. Nowoczesne metody odsysania tłuszczu są bezpieczniejsze niż te, sprzed kilku lat. Zastanawiając się jednak nad zabiegiem należy być świadomym ryzyka, bowiem jest to zabieg medyczny jak każdy inny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here