Brązowa farba do włosów

Farbowanie włosów to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych w zakładach fryzjerskich. Niektóre z nas wybierają farbowanie włosów aby ukryć pierwsze oznaki starzenia inne natomiast pragną coś zmienić w swoim życiu i często zaczynają właśnie od zmiany fryzury. Wiele z nas kieruje swoje kroki do salonów fryzjerskich ze względu na ciągle zmieniające się trendy fryzjerskie.

Po prostu nie chcemy wyglądać nie modnie. Jednak nie moda powinna być głównym wyznacznikiem naszych zmian, pamiętajmy, że nie każdy kolor i fryzura pasują do każdego kształtu twarzy czy też karnacji. Wybierając salon fryzjerski, w którym będziemy chciały przeprowadzić metamorfozę, sprawdźmy wcześniej czy pracujący tam fryzjerzy są na bieżąco szkoleni oraz czy mają dobre opinie.

Koloryzacja w ostatnich latach przeszła od rzemiosła do prawdziwego kunsztu. Fryzjerzy bawią się kolorami tworząc na naszych głowach niesamowite efekty. Istnieje całe mnóstwo technik koloryzacji, z których dobrze wykwalifikowany fryzjer chętnie korzysta.

Brązowa farba do włosów – Polki ją uwielbiają!

Uwielbiana brązowa farba do włosów coraz częściej zamieniana jest przez Polki na odważniejsze kolory. Wiele z nas decyduje się na odcienie różu czy też niebieskiego. Jednak bezapelacyjnie najważniejszym trendem we współczesnym fryzjerstwie jest naturalność.

Flamboyage

Osiągnięcie takiego efektu wbrew pozorom nie jest niczym prostym. Jedną z metod dzięki której uzyskamy właśnie taki efekt jest flamboyage. Jest bardzo zbliżona do tradycyjnego balejażu, jednak ostateczny efekt, jaki otrzymujemy jest zupełnie inny. Tradycyjny balejaż polega na równomiernym nakładaniu farby na pojedyncze pasemka od nasady włosów po same końce. Pasma zazwyczaj są jaśniejsze o ton lub dwa od odcienia farby, która jest bazą.

Technika flamboyage to tak zwany efekt muśnięcia słońcem. Zyskujemy dzięki niej naturalne refleksy. W przeciwieństwie do tradycyjnego balejażu nie mamy tu do czynienia z równomiernymi pasmami farbowanymi na całej długości, lecz z nierównomiernie rozdzielonymi pasmami na całej głowie. Do farbowania nie stosuje się metody tak zwanej szydełkowej lecz używa się pasm folii. Bardzo ważne jest aby używane farby były do siebie zbliżone tonacją, fryzjer stosuje tak zwana wielowarstwowość, uzyskując w ten sposób efekt gęstszych włosów.

Technika uniwersalna

Powyższa technika jest o tyle ciekawa, że można ją zastosować w każdej gamie kolorystycznej, a co za tym idzie, będzie mogła z niej skorzystać zdecydowana większość kobiet. Na przykład brunetki dzięki temu zabiegowi pogłębią kolor, blondynki natomiast uzyskają tak zwane muśnięcie słońcem. Dodatkowo, jeśli mamy cienkie włosy, nabiorą one lekkości oraz objętości. Jednak najważniejszą korzyścią z takiej koloryzacji jest to, że będziemy wyglądały naturalnie i świeżo.
Zmiana koloru włosów bywa ciężką decyzją, dlatego warto stopniowo przechodzić na przykład z włosów ciemnych do jasnych, korzystając z porad wykwalifikowanego personelu pracującego w salonie fryzjerskim.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here