Analiza składu ciała – jak się przygotować?

0
1207

Zamiast bezustannie wpatrywać się w lustro i próbować się domyślić, ile możesz mieć pod skórą tkanki tłuszczowej czy tkanki mięśniowej, lepiej wykonaj sobie dokładne badania, które o tym wszystkim ci powiedzą. Zostały one opisane na internetowej stronie Inbodypoland. Jeśli tylko ją przeszukasz, natknie się na liczne teksty, które opowiedzą ci o tym, jak powinna wyglądać prawidłowa analiza składu ciała i czego można się z niej dowiedzieć. Ważny jest jednak jeszcze jeden aspekt – przygotowanie. Na analizę składu ciała nie powinieneś bowiem udać się tak po prostu, z ulicy czy w drodze z pracy do domu. Musisz się do niej przygotować. Tylko wtedy jej wyniki okażą się w stu procentach wiarygodne i zgodne z rzeczywistym stanem ciała.

Na szczęście już sami producenci analizatorów składu ciała dokładnie opisują w ulotkach swoich produktów, jak należałoby z nich skorzystać. Trzymaj się tych zasad bezwzględnie. Dokładnie się z nimi zapoznaj, a dopiero potem dokonaj pomiaru. Jakie warunki powinieneś zatem spełnić, aby twoje badanie przebiegło poprawnie? Po pierwsze – koniecznie wstrzymaj się od picia napojów wyskokowych na dwa dni przed planowanym badaniem. Analizatory składu ciała InBody mogą bowiem sfałszować wyniki w sytuacji, gdybyś np. dzień przed skorzystaniem z ich funkcji wypił, chociażby lampkę wina. Postaraj się również na 12 godzin odpuścić sobie większy wysiłek fizyczny. Ostatni trening wykonaj dzień przed badaniem, a na następny udaj się tuż po nim. Musisz również wstrzymać się z jedzeniem i piciem na ok. trzy godziny przed analizą. W szczególności uważaj na napoje, które zawierają kofeinę. One mogą najbardziej wpłynąć na wyniki badań.

Analizator składu ciała jest zdecydowanie wartościowym urządzeniem pomiarowym. Jeżeli więc tylko będziesz mógł skorzystać z jego funkcji, od razu to zrób i spójrz, jak tak naprawdę wygląda twój organizm od środka. Z pozyskanymi w ten sposób wynikami łatwiej ci będzie zadbać o swoją sylwetkę. Dowiesz się, czy jest ona prawidłowa, czy może jednak nie do końca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here