Życzenia i wierszyki na Dzień Babci i Dziadka

Babcia i dziadek to bardzo ważni ludzie w życiu każdego człowieka. Scalają oni rodzinę w całość, przekazują z pokolenia na pokolenie wiedzę o naszych korzeniach, kultywują tradycję. Choć na przestrzeni lat ich rola uległa zmianie, to trudno im odmówić tego, że są zaraz po rodzicach najbliższymi ludźmi dla swoich wnuków i prawnuków.

Obecnie dziadkowie to często młodzi jeszcze ludzie, którzy pracują i mają własne życie. Jednak w przeciwieństwie do często bardzo zapracowanych rodziców zawsze znajdą czas dla wnuków, mają dla nich też o wiele więcej cierpliwości i wyrozumiałości. Zdobyte doświadczenia życiowe sprawiają, że są oni najlepszymi pocieszycielami, opiekunami i powiernikami sekretów i tajemnic. Potrafią też słuchać jak nikt inny na świecie, zawsze znajdą radę na każdy problem, a przy tym są bezkrytyczni.

Babcia i dziadek to nieocenieni towarzysze zabaw, często rozpieszczają swoje wnuki do granic możliwości.

W dniu swojego święta każda babcia i każdy dziadek czekają na życzenia od swoich wnuków. Jest to bardzo ważny dzień w życiu każdego seniora, ponieważ każdy człowiek lubi się poczuć kochany i doceniony. Nie chodzi tu wcale o jakieś drogie upominki i huczne obchody. Życzenia i wierszyki na Dzień Babci i Dziadka sprawią im największą przyjemność. Mogą to być rymowanki i składanki własnego autorstwa, można też ściągnąć z internetu gotowe życzenia dla babci i dziadka. Najlepsze teksty można znaleźć na stronie https://zyczeniowo.pl/zyczenia-na-dzien-babci-dziadka/. Wierszyki i zwykłe życzenia pisane są z humorem, elegancko i z szacunkiem dla dziadków. Niektóre zabawne, niektóre poważne, każdy wybierze coś co z pewnością będzie się idealnie nadawać dla dziadka i babci.

Do życzeń i wierszyków warto dołączyć drobny upominek. Rodzaj prezentu uzależniony jest od preferencji osoby, którą chcemy obdarować. Niektóre babcie ucieszy piękny bukiet kwiatów, inne ucieszą się z książki, kosmetyku, czy dobrych czekoladek. Dziadkom na pewno radość sprawi fotoksiążka, w której znajdą się wspólne zdjęcia z wnukami, karnet na zajęcia fizyczne dla seniora, albo wspólna wyprawa na ryby. Wybór odpowiedniego prezentu jest swoistym sprawdzianem dla wnuków, na temat tego jak dobrze znają swoich dziadków.

Życzenia dla babci i dziadka, które składają wnuki osobiście, na przykład podczas specjalnych przedstawień i występów w przedszkolu, wzruszą i rozczulą niejednego seniora, a dla wnuków będą pamiątką wspólnych chwil z dziadkami. Życzenia i wierszyki na Dzień Babci i Dziadka można wpisać także do ręcznie zrobionej laurki.

Dzień Babci i Dziadka to święto stosunkowo nowe. Zostało zapoczątkowane w 1965 roku przez występy Mieczysławy Ćwiklińskiej, która w wieku osiemdziesięciu pięciu lat występowała właśnie 21 stycznia w Poznaniu, na scenie, jako babcia właśnie. Później, aby nie było przykro dziadkom, na ich święto wybrano 22 stycznia.

Święto Dziadka i Babci nie jest to tylko polskie święto, ale obchodzi się je na całym świecie. W różnych krajach dni te wypadają w innych miesiącach, w lipcu, w marcu.

Szukasz inspiracji? Sprawdź blog https://mieszkajposwojemu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here