Zakup baterii łazienkowej

Baterie łazienkowe pojawiają się w kilku miejscach pomieszczenia, dlatego ich wybór może być dość skomplikowanym procesem. Co więcej, ten element wyposażenia ma naprawdę spory wpływ na komfort domowników, wystrój łazienki i koszt remontu. Z tego powodu bez wątpienia warto dobrze przygotować się do zakupów. Sprawdź, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań baterii do łazienki.

Montaż

Podczas przeglądania ofert baterii łazienkowych bez wątpienia należy sprawdzić sposób montażu. Nie w każdym pomieszczeniu możliwe są bowiem skomplikowane przeróbki, wiele zależy też od istniejącej już instalacji wodnej. Przykładowo baterie podtynkowe wymagają ingerencji w ścianę, w której konieczne jest wykucie otworu. Z kolei w przypadku wielu umywalek bateria powinna być zamontowana bezpośrednio na misce.

Rodzaj

Niezmiernie ważne jest również ustalenie rodzaju niezbędnych baterii łazienkowych. W ten sposób można lepiej zaplanować wydatki związane z remontem. Z całą pewnością przyda się model umywalkowy. Oprócz tego konieczny może być zakup baterii prysznicowych bądź wannowych. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się bidet, to należy przewidzieć także zakup specjalnego modelu do tego elementu wyposażenia.

Budowa

Wybierając baterie do łazienki, na pewno należy zwrócić uwagę na ich budowę. Prawdopodobnie najważniejszą kwestią jest liczba uchwytów do regulowania strumienia i temperatury wody. W sklepie online elazienki.pl można znaleźć zarówno modele jednouchwytowe i dwuuchwytowe z pokrętłami, jak i nowoczesne baterie bezdotykowe. Ponadto należy podjąć decyzje dotyczące m.in. wyboru ruchomej bądź stałej wylewki.

Wygląd

W ferworze sprawdzania technicznych detali nie można oczywiście zapomnieć o designie baterii. Przede wszystkim należy zadbać o to, żeby wybrane modele pasowały do siebie i pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Dotyczy to zarówno stylu produktu, jak i kolorystyki czy też ewentualnych zdobień. Niekiedy to właśnie baterie mogą być ciekawą dekoracją łazienkową, co może być istotne zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach.

Funkcje

Podczas zakupów zdecydowanie warto zainteresować się nowoczesnymi funkcjami, w które producenci wyposażyli baterie łazienkowe. Bez wątpienia dobrym pomysłem może być perlator, który ogranicza rozchlapywanie wody i może zmniejszyć jej zużycie. Ponadto sporą popularnością cieszą się modele z termostatem, który pozwala na utrzymanie stałej temperatury, chroni przed poparzeniami i powoduje mniejsze straty wody.

Jakość

Niewątpliwie istotną kwestią podczas poszukiwań baterii do łazienki powinna być również jakość produktów. Solidne modele mogą posłużyć wiele lat, dzięki czemu możliwe będzie uniknięcie przedwczesnego remontu bądź kosztownych napraw. W przypadku wysokiej klasy baterii znacznie rzadziej zdarzają się też awarie, co ma spory wpływ na komfort korzystania z umywalki, prysznica czy też bidetu. Ponadto można liczyć na zachowanie estetycznego wyglądu przez naprawdę długi okres.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here