Zakładamy konto w banku.

Chcąc założyć konto bankowe nierzadko mamy dość duży dylemat, ponieważ dzisiaj mamy bardzo duży wybór banków, które oferują korzystne warunki, jeśli chodzi o założenie i posiadanie konta. O tym, gdzie najlepiej założyć konto bankowe i jak zrobić, żeby wybrać ten najlepszy bank możne przeczytać w internecie, ale oprócz tego warto również popytać się najbliższej rodziny, czy znajomych. Być może podpowiedzą co nieco i doradzą, albo wręcz przeciwnie – odradzą bank, który akurat mieliśmy na oku.

Tak jak wspomniałam, wybór takiego banku to nie prosta i łatwa decyzja, musi być ona dobrze przemyślana, ponieważ zazwyczaj jak zakładamy konto bankowe, to na co najmniej kilkanaście lat. Ogólnie my Polacy nie bardzo lubimy zmieniać banków, ponieważ zazwyczaj wiąże się to z kilkoma wizytami w banku, a z reguły zawsze są kolejki, których za bardzo nie akceptujemy.Musimy tez wiedzieć, jaki mamy cel w zakładaniu konta. Czy to ma być konto, gdzie co miesiąc będą wpływały pieniądze z tytułu wynagrodzenia na pracę i tylko takie, czy będziemy chcieli może trochę zaoszczędzić i na przykład na tym samym koncie założyć lokatę. Możemy tez mieć inny cel, a mianowicie planujemy wziąć kredyt na mieszkanie, czy na nowy samochód i szukamy takiego banku, który miałby bardzo korzystne dla nas warunki. Oczywiście im dłużej jesteśmy w danym banku, tym lepiej, ponieważ wtedy jesteśmy dla nich wiarygodni, o ile mamy regularne wpływy i nie jesteśmy na minusie. Dzisiaj banki ostrożnie podchodzą do swoich klientów z i roku na rok osoby, które chciałyby na przykład mieć swoje mieszkanie musza poszukać banku, które naprawdę ma niskie opłaty związane z takim kredytem. No ale wróćmy do banków, które można polecić i takie, gdzie można założyć konto bankowe. W internecie możemy zobaczyć rankingi banków, które są odświeżane co miesiąc i które pokazują nam, jaki bank jest dzisiaj na pierwszym miejscu wśród tych najbardziej korzystnych. W lutowym rankingu króluje Nest bank, który można powiedzieć, jest śnieżynką wśród banków. Można założyć zarówno konto osobiste indywidualne, ale także firmowe, gdzie oczywiście możemy wykonywać wszystkie przelewy do Urzędu skarbowego, czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Całe prowadzenie konta, jak również używanie karty jest darmowe, ale mamy tutaj zerowe opłaty za wypłatę w innych bankomatach, co moim zdaniem jest bardzo korzystne. Ja osobiście polecam ten bank, warto się jemu bliżej przyjrzeć, bo to bank bardzo przyszłościowy.
Tak naprawdę banki mają zbliżone warunki jeżeli chodzi o opłaty, ale jak wiadomo, każdy bank ma coś super dla klienta, co zwabi go w celu podpisania umowy. Należy więc przed podpisaniem jakiekolwiek umowy dokładnie ją przeczytać, albo chociaż jeżeli nie chcemy poznać treści takiej umowy, która zazwyczaj jest napisana bardzo małym drukiem i ma kilka stron, to najlepiej poprosić osobę, która nam takie konto zakłada, żeby pokazała nam wszystkie opłaty związane z prowadzeniem konta i też najważniejsze rzeczy, które nie zostały omówione, a są w tej umowie.

blogfinance24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here