Jak pomalować salon

Każdy właściciel mieszkania lub domu przeznacza zwykle jedno pomieszczenie, zwykle największe, na tak zwany salon. W nowoczesnych mieszkaniach często jest to pomieszczenie połączone z kuchnią, na otwartym planie. Stanowi centrum życia rodzinnego i z tego powodu najszybciej się niszczy i brudzi. Jak pomalować salon, aby było to miejsce przytulne i zarazem praktyczne?

Jak pomalować salon?

Jak pomalować salonKiedy w salonie przebywamy codziennie, często nie zauważamy już pewnych mankamentów. Jeśli przystępujemy do malowania, zaskakuje nas, jak dużej ingerencji to pomieszczenie wymaga. Przeżyłem malowanie salonu na własnej skórze. Żona od dawna męczyła mnie o to, że nasz salon jest brzydki. Wszystkiemu winna była wizyta u mojej siostry. Jej dom zaprojektowany jest bardzo podobny, jak nasz. Nawet meble kupowaliśmy w tych samych sklepach. Siostra wyjechała na rok do pracy za granicę i dom wynajęła, a po powrocie wszystko odnowiła. Przyjechaliśmy świeżo po malowaniu. Już po wejściu do korytarza zauważyłem, że całe wnętrze jest jasne i pełne słońca. Moja żona jednak zauważyła…wszystko. Od czasu odwiedzin codziennie słyszałem, że mieszkamy „jak dziady” .

Żona uważała, ze normalni ludzie nie powinni żyć w takich warunkach. oczywiście przesadzała celowo, bo wielu ludzi naprawdę żyję w trudnych warunkach, nawet bez dachu nad głową. Takie argumenty żona odpierała tym, że skoro już się ma ten dom, powinno się o niego zadbać. Inaczej, po co go mieć i patrzeć jak popada w ruinę?
W końcu się poddałem. Sprawdziłem stan finansów i stwierdziłem, że stać nas na odmalowanie naszego wielkiego salonu. Ustaliłem jednak z żoną, ze to ona dopilnuje pracy firmy remontowej. Ja tymczasem wyjechałem na tygodniową delegację.

Warto korzystać z usług specjalistów

Wróciłem po tygodniu i nie poznałem własnego salonu. Po firmie nie było śladu, za to zobaczyłem piękne jasne wnętrze. Jasnopopielate ściany z białymi wykończeniami stolarki rozświetliły pomieszczenie. Sprytna żona wcześniej zamówiła fachowców i wymieniła małe okno na duży szklany panel do samej ziemi. Miałem teraz ogród na wyciągnięcie ręki! Dodatki w postaci szklanych kinkietów i żyrandolu, odbijały dodatkowo światło. Żona zamówiła też wcześniej i wymieniła pokrowce na meblach. Wszystkiego dopełniał odnowiony i działający kominek bio oraz wielki telewizor.
Musze przyznać – zona miała rację!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułŚmieszne bluzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here