Jak napisać piosenkę?

Wysoka kreatywność, która umożliwia napisanie własnego oryginalnego utworu stawia granicę między wykonawcą, a artystą. Każdy młody muzyk, który próbuje swoich sił w zespołach czy solowych aktach zadaje sobie pytanie: Jak napisać piosenkę? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Sposobów jest wiele. Wszystko zależy od wrażliwości i umiejętności jednostki.

Jak napisać piosenkę?

Czym jest piosenka? Można ją określić jako mniej lub bardziej udany tekst przyozdobiony muzyką. Nie można nikomu narzucić stylu w jaki ma to robić. Udany utwór musi się podobać artyście, który go stworzył, dodatkowa magia w postaci zadowolonych słuchaczy jest jak wyczekiwany prezent pod choinkę.

Jak napisać piosenkę?Linia melodyczna stanowi bazę każdej piosenki. Można ją wcześniej ułożyć w głowie i przelać myśli na instrument lub ułożyć ją do już istniejącego tekstu. Są osoby, którym spacerując po mieście dźwięki same wpadają do głowy, są takie, które podczas gry na instrumencie wydobywają nagłe nieoczekiwane dźwięki i zmieniają je w autorską kompozycję, inni wykorzystują znane już schematy do budowy swojego utworu.

Tekst jest równie ważny jak melodia. Ma zatrzymać słuchacza, skłonić go do przemyślenia i wysnucia wniosków. Podobnie jak w przypadku dźwięków, nie ma jednej recepty na dobry wiersz. Pomaga tutaj odpowiedni nastrój, często pora nocna, która jest uważana za najbardziej kreatywną część dnia oraz chęć przekazania czegoś ważnego. Puste utwory rzadko zdobywają rzesze słuchaczy.

Wiele osób pisze piosenki po angielsku, nie umiejąc dobrze tego języka

Słuchacz potrafi wyłapać wszystko. O ile śpiewanie tak zwaną ,,rybką ” angielską jest przydatne do pisania melodii bez tekstu, o tyle brak znajomości obcej mowy ogranicza swobodny przepływ myśli na kartkę i nie pozwala aspirującemu artyście się wysłowić. Język polski pozwala w piękny sposób opisać wszystkie nasze myśli i otaczający świat, a szczerość i umiejętność jej wyrażania jest kluczem do sukcesu.

Nie ma jednego sposobu jak napisać piosenkę. Każdy może spróbować, lecz tylko niektórzy są i byli w tym mistrzami. Może na tym polega piękno muzyki rozrywkowej?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here