zootechnik

Zoo i technika nie są szczególnie ze sobą kojarzony. Okazuje się, że jednak mają ze sobą wiele wspólnego. Tym razem sprawdzimy, w jaki sposób wygląda praca tego typu fachowca. Jakie predyspozycje zawodowe musi posiadać osoba ubiegająca się na takie stanowisko, a także czym dokładnie się zajmuje? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czym-zajmuje-sie-zootechnik-sprawdz-co-robi-w-pracy-zootechnik/

Predyspozycje zawodowe, które musi posiadać zootechnik

Będzie to przede wszystkim praca dla osób, które kochają zwierzęta oraz ich dobro jest dla nich ważne. Muszą być to osoby odpowiedzialne, dokładny oraz sumiennie wykonują swoją pracę. Zwierzęta posiadają swój wielowiekowy instynkt, ale niekiedy bez pomocy człowieka potrafią być bezbronny. Właśnie dlatego opieka nad nimi musi być systematyczne oraz wprowadzona sprawnie. Dodatkowo jako przyszły zootechnik musisz interesować się tematyką hodowli zwierząt. Te czynności przydadzą się do tego zawodu. Dodatkowo dobrze jest, abyś posiadał z smykałkę do chemii i biologii, ponieważ będziesz musiał poznać sporo zagadnień związanych z substancjami odżywczymi oraz pielęgnacyjnymi dla zwierząt. Oprócz tego istotny jest również stan zdrowia, wszystkie alergię na sierść czy waszą czasami uniemożliwiają pracę na takim stanowisku.

Zootechnik, a lekarz zwierząt

Należy pamiętać przystanek że często zawód zootechnika kojarzony jest z weterynarzem. Są to jednak zawody pokrewne, ale nie zajmują się na co dzień tym samym. Weterynarz jest to osoba zajmująca się chorobami zwierząt, patologiami, a częściowo ich profilaktyką. Za technik pracując fizycznie, zajmuje się opieką zwierzętami, oraz dbaniem o to, aby pomóc weterynarzowi w potrzebie.

Czym dodatkowo zajmuje się zootechnik?

Uzależnione jest to od tego, w jakim miejscu jesteśmy zatrudnieni. Jeżeli pracujemy na fermach, w firmach hodowlanych lub stacjach rekreacyjnych, będziemy przede wszystkim dbali o dobrobyt zwierzęcia. Nasze obowiązki obejmują wówczas niemal wszystko to, co sprawia, że zwierzę będzie zdrowe i posiada sprzyjające warunki do życia chodzi również o sprzątaniu ich legowisk, stałą wymianę jedzenia, parzy oraz wymiany wody. Kiedy nastanie potrzeba będziemy zajmowali się również podawaniem lekarstw i suplementów zwierzętom. Niektórych przypadkach będziemy zajmować się również wyprowadzaniem i ich, myciem oraz dbaniem o ich higienę i dietę.

Zobacz też: http://www.alniko.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-zootechnik/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here