Weekendowa aktywność fizyczna

Przed Tobą i Twoją rodziną, wolny czas, macie kilka godzin do zagospodarowania. Co warto zrobić? Z całą pewnością warto ten czas spędzić razem, wspólnie, np. na aktywności fizycznej.

Polecamy wycieczkę na basen. Można tu połączyć miłe z pożytecznym. Wypad na basen to fizyczna aktywność dzięki której można poprawić swoją sylwetkę, postawę, odciążyć kręgosłup, a także zgubić nadprogramowe kilogramy. Pływanie pomaga także wzmocnić mięśnie, genialnie wpływa na ogólną poprawę całego organizmu. Wzmocniona zostaje praca serca oraz płuc. Kobiety będą zachwycone faktem iż pływanie znacznie ogranicza cellulit.

Co zabrać na basen aby wyprawa była miła, przyjemna i udana? Podpowiadamy poniżej.
Podstawową sprawą jest idealnie dopasowany, wygodny kostium kąpielowy dla pań oraz kąpielówki dla panów. Większość pływalni wymaga także czepka, oraz klapek. Całości dopełnią okularki pływackie zarówno podczas pływania rekreacyjnego, jak i sportowego. Część osób korzysta i jest zadowolona z tego rozwiązania – z zacisku do nosa oraz zatyczek do uszu. To jest już indywidualną sprawą każdej osoby wybierającej się na basen.

Co zabrać na basen jeszcze? Zapakuj do swojej torby, (dobrze aby była ona z materiały wodoodpornego), ręcznik, worek na mokre rzeczy. Przyda Ci się także żel, szampon pod prysznic. A także suszarkę do włosów. Czasem przydaje się w torbie także drobna przekąska, która idealnie sprawdzi się w drodze powrotnej z basenu, do domu.

Pływanie to sport dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Warto dopasować głębokość basenu do swoich umiejętności. Dla maluszków idealnie sprawdzą się płytkie brodziki, mini zjeżdżalnie. Wybierając się z maluszkiem, pamiętaj o pieluszce specjalnej, wodoodpornej, przeznaczonej do zabaw w basenie.
Starsze dziecko, świetnie da sobie radę w basenie o średniej głębokości. Do nauki pływania warto skorzystać z desek, rurek ułatwiających utrzymanie się na powierzchni, co też może fajnie przyspieszyć naukę pływania.

lov3.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here