Starter na kartę i doładowanie telefonu w sklepie

Telefony na kartę ponownie wracają na salony i zyskują na popularności. Czy wiesz, gdzie kupić i jak zarejestrować telefon na kartę? Sprawdź, czy gdzie kupisz doładowanie telefonu.

Starter na kartę

Od lutego 2017 roku w Polsce wprowadzono obowiązek rejestrowania wszystkich numerów na kartę, aby zachować możliwość korzystania z oferty prepaid. Starter na kartę może zarejestrować osoba, która ukończyła co najmniej 13 lat i legitymuje się dokumentem tożsamości w postaci dowodu osobistego lub paszportu. Jeżeli osoba niepełnoletnia nie posiada żadnego z wymienionych dokumentów, może zarejestrować starter na kartę wraz z osobą pełnoletnią na jej dokument.

Obowiązek rejestrowania numerów na kartę wprowadzono m.in. ze względów bezpieczeństwa, nie wpłynęło to jednak negatywnie na częstotliwość ich użytkowania. Dużym udogodnieniem w kontekście rejestrowani starterów na kartę jest też fakt, że możesz tego dokonać w wielu miejscach. Oprócz salonu wybranego operatora mogą to być także (zależnie od sieci):

  • placówki Poczty Polskiej,
  • sklepy spożywcze,
  • kioski Ruchu,
  • placówki banku.

Najwygodniejszą i najprostszą metodą rejestracji numeru wydaje się wizyta w sklepie spożywczym, w którym i tak każdy z nas jest niemal codziennie. Nie musisz zatem specjalnie jechać do oddalonego od twojego mieszkania salonu operatora – wszystkie formalności załatwisz podczas najbliższych zakupów. W ten sposób nabędziesz starter na kartę w wybranej sieci komórkowej.

Doładowanie telefonu

Podobnie jak w przypadku starterów na kartę, doładowanie telefonu również możesz kupić w sklepie spożywczym. Wystarczy, że podczas kolejnych zakupów, poprosisz kasjera o doładowanie telefonu w wybranej kwocie od określonego operatora, a następnie dokonasz opłaty gotówką, kartą debetową/kredytową lub BLIK-iem. Doładowanie telefonu otrzymasz w formie specjalnego wydruku, na którym znajduje się kod zasilający twoje konto. Na tym samym wydruku mieści się dokładna instrukcja, jak poprawnie wprowadzić kod na ekranie swojego telefonu. A co być może najważniejsze – wszystko zajmie ci zaledwie kilka chwil. Doładowanie telefonu możesz wykorzystać w dowolnym momencie, nawet po dłuższym czasie od zakupu.

Telefon na kartę – czemu to dobre rozwiązanie?

Telefon prepaid cieszy się dużą popularnością z wielu powodów, z pewnością jednym z nich jest bogaty wybór ofert różnych operatorów, co wpływa korzystnie na cennik usług, oraz duża dostępność starterów i doładowań – w końcu możesz je kupić nawet w pobliskim sklepie. Telefony na kartę to także świetny sposób na zdanie sobie sprawy, ile rzeczywiście wydajesz na swoją komórkę. Dzięki temu, że nigdy nie przekroczysz limitu na swoim koncie, masz stałą kontrolę nad ponoszonymi wydatkami. Dlatego właśnie telefony na kartę to dobry pomysł dla osób, które chcą zacząć oszczędzać. Nie czekaj dłużej i już dziś sprawdź korzyści, jakie daje użytkowanie telefonu na kartę u jednego z głównych operatorów na rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here