Sprawdź, co zrobić, aby twoja biżuteria lśniła efektownym blaskiem przez długie lata!

0
1318

Biżuteria wykonana ze srebra od wielu już lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest chętnie noszona i najczęściej kupowana przez kobiety w każdym wieku. To ogromne zainteresowanie srebrną biżuterią bez wątpienia stanowi wynik jej licznych zalet, wśród których nie sposób nie wymienić niezwykle efektownego wyglądu, dużego wyboru, no i oczywiście stosunkowo niskich cen. Nie można też pominąć jej dużej wytrzymałości. Jednak pomimo tego, że srebro jest dość odporne na zarysowania i matowienie, aby zachowało swój efektowny blask przez długi czas, musimy o nie odpowiednio zadbać. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić.

1. Postaw na najwyższą jakość!

Choć na rynku nie brakuje firm jubilerskich, nie każda z nich w swoim asortymencie posiada biżuterię odznaczającą się naprawdę dobrą jakością. Dlatego warto stawiać na sprawdzone polskie marki, jak na przykład Picky Pica. Biżuteria srebrna znajdująca się w ofercie sklepu wykonana została z najwyższej jakości srebra, przez co nie tylko pięknie się prezentuje, ale też jest wytrzymała i odporna. Właściwie pielęgnowana, zakupiona w takich sklepach jak Picky Pica biżuteria srebrna z pewnością będzie nas zachwycać swoim blaskiem przez długie lata. Jeśli natomiast decydujemy się na zakup biżuterii, która pochodzi z nieznanego źródła, musimy się liczyć z tym, że jej wytrzymałość i odporność mogą się okazać dość niskie. Może się też zdarzyć, że zamiast biżuterii wykonanej z prawdziwego srebra kupimy ozdoby wykonane z innych metali. Aby uniknąć takiej pomyłki, upewnijmy się, czy interesująca nas biżuteria na pewno posiada wybitą próbę (znajdziemy ją na wewnętrznych krawędziach). Najwyższa jakość srebra oznaczona jest symbolem 925.

2. Właściwie przechowuj

Myli się ten, kto myśli, że biżuterię, także tę wykonaną ze srebra, można przechowywać gdziekolwiek. Jeżeli chcemy, by zachowała swój blask na dłużej, musimy chronić ją przed zarysowaniami i matowieniem, również podczas przechowywania. Najlepiej do tego celu wybierać miękkie, wyściełane na przykład welurowym materiałem pudełeczka. Biżuterię srebrną należy przechowywać w suchym miejscu w taki sposób, by jej kontakt ze światłem był ograniczony.

3. Chroń i pielęgnuj

Tak jak już wspominaliśmy, zakupiona w cieszących się zaufaniem sklepach, jak na przykład Picky Pica, biżuteria srebrna cechuje się bardzo dobrą jakością. Jednak pomimo tego, że jest stosunkowo odporna na zarysowania i matowienie, nie oznacza to, że nie należy o nią odpowiednio dbać. Kluczem do sukcesu w tej kwestii jest unikanie kontaktu biżuterii z różnego rodzaju detergentami, które pozbawiają ją naturalnego blasku. Aby przedłużyć jej efektowny połysk, na czas porządków najlepiej umieszczać ją w specjalnym pudełku i zakładać dopiero po ich ukończeniu. Pamiętajmy, że im bardziej ograniczymy jej kontakt ze środkami, które jej nie służą, tym dłużej nacieszymy się jej dobrym wyglądem. W zachowaniu nienagannego wyglądu biżuterii bardzo ważne jest także jej czyszczenie i pielęgnacja. Do mycia należy używać miękkiej bawełnianej szmatki, którą możemy lekko zwilżyć. Ewentualne trudne do usunięcia zanieczyszczenia powinno się usuwać z wielką ostrożnością. Na koniec biżuterię należy przetrzeć do sucha czystą i miękką szmatką. Aby pogłębić jej połysk, można zastosować specjalne preparaty przeznaczone do tego celu, które można zakupić w większości salonów jubilerskich. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, możemy je skonsultować, prosząc sprzedawcę o pomoc podczas zakupów.

Dzięki przestrzeganiu tych kilku prostych zasad nasza srebrna biżuteria będzie zachwycać nas swoim wyglądem przez wiele lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here