Skoki spadochronowe dla początkujących

Skoki spadochronowe cieszą się coraz większą popularnością wśród osób preferujących aktywny tryb życia, kochających przygody i lubiących dreszczyk emocji. Nagłe przypływy adrenaliny nie są im obce i stają się dla nich czymś wręcz naturalnym. Czy jednak trzeba posiadać jakiekolwiek doświadczenie, by skoczyć ze spadochronem? Okazuje się, że nie.

Skok zapoznawczy z instruktorem

Ktoś, kto nigdy wcześniej nie próbował tej formy aktywności obecnie ma możliwość skoku tandemowego, który jest ogólnie dostępny i polega na wykonaniu go z doświadczonym instruktorem, do którego jest się przypiętym specjalną uprzężą. W zdecydowanej większości przypadków budzi on bardzo pozytywne emocje i wywołuje uśmiech na twarzach. Nierzadko też jest powtarzany ze względu na cudowne doznania, które pragnie się przeżywać na nowo.

Niesamowite wrażenia podczas spadania z prędkością sięgającą 200 km/h z pewnością nie należą do codziennych, a dodatkowo spełnia się wówczas marzenie z dzieciństwa niemal każdego człowieka o lataniu. Skoki tandemowe stają się więc często pomysłem na nietuzinkowy prezent, który zostaje z obdarowaną osobą do końca życia.

Skoki tandemowe a profesjonalne spadochroniarstwo

Tak naprawdę dzięki skokom w tandemie można na własnej skórze przekonać się, jak wygląda codzienność profesjonalnych spadochroniarzy. To bardzo interesujące doświadczenie, zwłaszcza, że dla nich to zupełna norma, podczas gdy dla nowicjuszy to przygoda życia.

Różnica między skokiem tandemowym, a wykonywanym samemu jest jednak znacząca. Jako pasażer nie trzeba przechodzić żadnych kursów, a cały skok sprowadza się do przyjemności oglądania niesamowitych widoków, przeżywania wspaniałych wrażeń i ewentualnego opanowywania strachu. Profesjonalista natomiast posiada wszelkie niezbędne szkolenia, a także wie co robić w większości sytuacji i sam dba o bezpieczeństwo podczas lotu.

Kto nie powinien decydować się na skok w tandemie?

Skoki tandemowe może wykonywać nawet osoba niepełnosprawna, dziecko czy starszy człowiek. Są jednak pewne przeciwwskazania, których nie powinno się lekceważyć. Mowa tu o wszelkiego rodzaju poważnych schorzeniach kręgosłupa czy kontuzjach, które często uniemożliwiają wykonywanie wszelkich nadmiernych aktywności ruchowych.

Ponadto na liście przeciwwskazań są też problemy z układem krwionośnym oraz oddechowym, a także osteoporoza i epilepsja. Mimo iż skok tandemowy może być czyimś największym marzeniem, nie należy lekceważyć kwestii swojego zdrowia i w poważnych przypadkach skupić się na leczeniu dolegliwości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here