wylewki żywiczne

O ile jeszcze do niedawna wylewki żywiczne stosowane były jedynie w przestrzeniach o intensywnej eksploatacji, czyli w fabrykach, zakładach przemysłowych czy warsztatach, dzisiaj taka podłoga zyskuje uznanie wśród inwestorów, którzy właśnie takie podłoże wykorzystują jako element aranżacji prywatnych mieszkań i domów. O tym, dlaczego posadzki żywiczne są wybierane coraz częściej, piszemy poniżej.

Funkcja praktyczna

Okazuje się, że wylewki żywiczne są przede wszystkim funkcjonalne. Wykazują doskonałe właściwości w zakresie praktycznego użytkowania posadzki. Są odporne na ciężar, rysowanie, pękanie, ścieranie, deptanie. Do tego nie straszna im wilgoć, woda, wysokie oraz niskie temperatury. To zresztą dlatego z powodzeniem mogą być stosowane nie tylko w reprezentacyjnych salonach, korytarzach czy łazienkach, ale też w kuchniach, garażach oraz na niezadaszonych garażach. Taka podłoga jest antypoślizgowa i niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości – jest idealnie gładka, wystarczy umyć ją mopem.

Warto również wspomnieć, że tego rodzaju podłoga nie jest dużą inwestycją finansową, bo jej koszt jest zbliżony do innych materiałów dobrej jakości, które powszechnie stosuje się w mieszkalnych wnętrzach.

Funkcja estetyczne

Co ciekawe, posadzki żywiczne coraz częściej wybierane są także ze względu na ostateczny wygląd podłogi. Żywicę udaje się z powodzeniem barwić na dowolny kolor, dodawać do niej drobinki kwarcu, dzięki czemu pięknie się mienią niczym brokat. Dzięki modyfikowaniu żywicy udaje się tworzyć idealnie gładką podłogę z efektem 3D.

Podłoga z żywicy może być uniwersalna, pasować do każdego klasyczne wnętrza, ale bez problemu jej ostateczny design można dobierać do konkretnego stylu. Coraz częściej posadzki żywiczne stosuje się we wnętrzach nowoczesnych, skandynawskich, retro oraz tych loftowych.

Szeroki wybór podłóg

Chociaż wylewki żywiczne są niezwykle trwałe, dzięki czemu mogą służyć w swojej doskonałości przez wiele lat, a nawet z nich intensywnie korzystać, to nadal cieszą się największą popularnością w miejscach użyteczności publicznej, w sklepach czy we wspomnianych już fabrykach i magazynach. Osoby, które nie wybierają żywicy do aranżacji wnętrza własnych „czterech kątów” znają właściwości takiej podłogi, ale wolą klasykę i przytulny klimat. To oni stawiają najczęściej na panele albo drewniany parkiet, które to niwelują efekt tzw. zimnej podłogi. To tak naprawdę jedyny minus, jeśli mamy wskazywać wady posadzki z żywicy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here