Paleta farb do włosów

Na pewno zdarzają nam się w życiu takie dni, w których mamy kompletnie dość swojego wyglądu i najchętniej zamieniłybyśmy się całym ciałem z kimś zupełnie obcym. To wtedy postanawiamy wprowadzić przynajmniej drobne zmiany do swojej prezencji, przeważnie od razu zajmując się swoimi włosami. Zmieniamy ich uczesanie, udajemy się na ścięcie końcówek do salonu fryzjerskiego, ale i to wszystko kompletnie nas nie satysfakcjonuje. W takiej sytuacji pomyślmy więc zawsze o zmianie koloru włosów, bo jest do jeden z elementów każdej prawidłowo przeprowadzonej metamorfozy wyglądu.

W domu czy w salonie?

Nawet jeśli nie mamy pieniędzy na skorzystanie z profesjonalnych usług salonów fryzjerskich, zawsze możemy przeprowadzić całe farbowanie zupełnie samodzielnie. Zbierzmy więc pewne wsparcie, np. koleżankę czy mamę, a następnie udajmy się do ulubionej drogerii na niezbędne zakupy. W każdym sklepie kosmetycznym powinna być dostępna niejedna paleta farb do włosów, dzięki której z łatwością dopasujemy do siebie odpowiedni preparat.

Oczywiście każdy producent posiada swoją oddzielną farbę. Dlatego poprośmy najlepiej o katalogi wszystkich firm tworzących tego typu artykuły, by mieć ogromną ilość kolorów do wyboru. Wcześniej powinnyśmy też poszukać w sieci informacji na temat poszczególnych farb, sprawdzając, co sądzą o nich kobiety, które już zdołały je wypróbować. Przeważnie bowiem farba dosyć mocno niszczy nawet najmocniejsze kosmyki. Dlatego musimy tak ją wybrać, aby zrobić sobie jak najmniejszą krzywdę.

Idealna paleta farb do włosów

Jeżeli już każda paleta farb do włosów została przez nas dokładnie sprawdzona i wybrałyśmy dla siebie produkt o dosłownie idealnej barwie, możemy przejść do przeprowadzania głównego zabiegu. Jeśli mamy kogoś do pomocy, poprośmy tą osobę o nałożenie farby. Jednak jeżeli jesteśmy skazane wyłącznie na siebie, nawet tak sobie bez problemu poradzimy.

Najpierw zabezpieczmy wszystkie okolice (czoło, uszy, szyję) tłustym kremem, by farba nie mogła przedostać się na skórę. Następnie delikatnie zmoczmy włosy i dokładnie je rozczeszmy. Jeśli mamy bujną fryzurę, możemy upiąć ją fryzjerskimi klamrami, by potem kolejno wyciągać z niej poszczególne pasma. Wcześniej też dokładnie rozróbmy swoją farbę zgodnie z instrukcją dołączoną do jej opakowania, by potem zacząć ją już nakładać na włosy.

Starajmy się to robić w miarę sprawnie i szybko, aby farba nie pozostała na jednym paśmie znacznie dłużej niż na innym. Na sam koniec możemy delikatnie wymasować całą głowę, tak jakbyśmy myły ją szamponem. Po upływie określonego czasu spłuczmy farbę, wysuszmy kosmyki i podziwiajmy efekt końcowy. Na pewno będzie świetny!

Jak same widzimy, w szybki, prosty i zupełnie samodzielny sposób jesteśmy w stanie przeprowadzić diametralne zmiany we własnym wyglądzie zewnętrznym. Jeśli zatem mamy dość swojej naturalnej i zwyczajnej prezencji, od razu udajmy się do drogerii po farbę o niesamowitym odcieniu i nałóżmy ją na swoją głowę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here