Ostatnie wydania z wytwórni Asfalt Records

0
123

O Asfalt Records tytułem wstępu warto napisać kilka zdań, aby wprowadzić Was w temat i klimat wytwórni. Asfalt Records to polska wytwórnia muzyczna, która specjalizuje się w szeroko pojętej muzyce rap. Powstała z inicjatywy Marcina Grabskiego w 1989 roku w Warszawie. Wielu utalentowanych i najbardziej znaczących raperów polskiej sceny hip – hopowej debiutowało dzięki nakładowi wytwórni, m.in. O.S.T.R., Taco Hemingway, Fisz Emade, Łona i Webber, Rasmentalism, Sarius, Adi Nowak i wielu innych.Co nowego pojawiło się ostatnio na rynku spod znaku Asfalt Records?

Co nowego w katalogu Asfalt Records?

Wytwórnia Asfalt Records zapisuje się w historii polskiego rapu jako wytwórnia, która wydała pierwszą płytę winylową z gatunku rap w Polsce. Jedną z najważniejszych sylwetek w Asfalt Records jest O.S.T.R, który niewątpliwie przyczynił się do popularyzacji wytwórni – pierwsza złota płyta w historii labelu to album pochodzący z kwietnia 2007 roku, pod tytułem „HollyŁodź”. W dzisiejszym artykule ta postać również się pojawi, dlatego bądźcie czujni. Poza tym wspomnimy również o reedycji albumu Sariusa, rapera młodego pokolenia, który gościł przez pewien czas w wytwórni oraz poświęcimy kilka chwil dla Adiego Nowaka, obok którego nie sposób przejść obojętnie… ale o tym za chwilę.

Adi Nowak

Nie jest tajemnicą, iż Asfalt Records w swoich szeregach skupia przede wszystkim artystów, którzy wnoszą w muzykę rap powiew świeżości i łamią utarte schematy. Jedną z postaci, która na polskiej scenie hip – hopowej utarła nowy szlak jest z pewnością Adi Nowak. Młody, poznański raper to przedstawiciel młodego pokolenia raperów, którzy łamią panujące konwencje, zrywają z dotychczas przyjętymi trendami i idą własną oryginalną ścieżką, pokazując, że również rap może ewoluować w odmiennych kierunkach niż do tej pory. Raper należący do wytwórni Asfalt Records wnosi swoją muzyką na rynek powiew świeżości, zarówno pod względem treści, jak i samej oprawy. W jego twórczości wyłapujemy swego rodzaju melancholię, ale nie myślmy, że wiąże się to ze smutkiem, Adi Nowak raczej trafia do odbiorców, którzy lubią kontemplować otaczającą rzeczywistość, spoglądać na świat z lekkim dystansem i oddawać się krótkim chwilom refleksji. Adi Nowak zaistniał na scenie muzycznej w 2016 roku, gdy opublikował w Internecie swoją EP-kę „Nienajprawdziwsze”. EP-ka została bardzo pozytywnie odebrana przez środowisko muzyczne. Rok później Adi Nowak, nakładem Asfalt Records wypuścił w obieg debiutancki album solowy „Vafle Ryżowe”.

Najnowszy album Adiego Nowaka wydany nakładem Asfalt Records to „KOSH”. Na najnowszym albumie Adiego Nowaka wciąż stykamy się z charakterystyczną dla niego charyzmą, dojrzałością artystyczną, mocnym wyrażaniem myśli i tajemniczością. Wciąż mamy do czynienia z grą słów, która uzależnia jak ścieżka dźwiękowa płynąca z 12 kawałków jednej z najnowszych płyt wydanych przez Asfalt Records.

Sarius

sarius

Sarius, czyli Mariusz Golling– polski raper, który pochodzi z Częstochowy. Swój debiut miał w 2013 roku, wydając album „Blisko leży obraz końca”, wyprodukowanym przez DJ-a Eproma i wydanym nakładem wytwórni Asfalt Records, której stał się pełnoprawnym członkiem. W taki oto sposób zyskał i on, zostając członkiem jednej z najbardziej docenianych wytwórni w kraju, jak i zyskało Asfalt Records przyjmując pod swoje skrzydła przedstawiciela młodego pokolenia raperów. Po ukończeniu płyty „I żyli krótko i szczęśliwie” opuścił wytwórnię.

Najnowszym i ostatnim albumem wydanym przez Asfalt Records w przypadku Sraiusa jest reedycja debiutanckiej płyty “Blisko Leży Obraz Końca”. Minęło aż 5 lat by dotychczas plastikowy album doczekał się schludnej i kuszącej oprawy digipacka. Poligrafię płyty “B.L.O.K.” na podstawie ilustracji Pauliny Czak przygotował Forin (pracownia forinstudiocom). – Pomimo upływu lat, nadal uważam ten projekt za świeży. Myślę, że gdybym projektował ten front dziś, byłby tak samo aktualny jak pięć lat temu. Wydanie OG “B.L.O.K.” zostało zamienione ze standardowego jewelboxu na digipack, a pomysł pojawiającej się twarzy na złotej folii został jeszcze bardziej uwypuklony – komentuje Forin.

O.S.T.R.

Ostatni został Ostry ze swoim najnowszym albumem, pt. “Instrukcja Obsługi Świrów”. Producentami muzycznymi płyty są ponownie Killing Skills, czyli Chris Van Rootselaar, Jaap Wiewel i ostatni co do kolejności ale nie ostatni co do ważności – O.S.T.R. Na gramofonach udziela się DJ Haem, a wśród gości pojawia się między innymi Green oraz dawno nie słyszany Cadillac Dale. Czerwień, która spina kolorystycznie album jest akcentem charakterystycznym dla twórczości O.S.T.R. Autorem okładki, oprawy graficznej oraz formy wydania produktu jest oczywiście pracownia Forinstudio.com z Grzegorzem Piwnickim na czele. Premiera nowego albumu miała miejsce 22 lutego. Mamy nadzieję, że podzielicie się z nami odczuciami związanymi z nowym albumem, który nabyć możecie między innymi w sklepie Preorder.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here