OC dla seniora – jak wybrać najlepsze?

Nie znając statystyk związanych z wypadkami drogowymi, wiele osób skłania się ku tezie, że senior za kierownicą oznacza podwyższone ryzyko kolizji lub wypadku. Statystyki pokazują jednak coś zupełnie innego. Osoby starsze jeżdżą ostrożnie i bezpiecznie, dlatego również OC dla seniora może być naprawdę tanie. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę i znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Senior za kierownicą, czyli obalamy stereotypy!

Szukając taniego OC dla seniora, możemy doskonale przekonać się, jak często stereotypy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Nie ulega wątpliwości, że z wiekiem pogarsza się nasza koncentracja, wzrok, słuch, podobnie jak zdolność do szybkiej reakcji. Jednak z pewnością na tej podstawie nie można wyciągać wniosków, że senior za kierownicą auta to potencjalny pirat drogowy. Osoby starsze są świadome swoich ograniczeń, a jednocześnie zdecydowanie mniej skłonne do brawury. Dlatego tak naprawdę seniorzy prowadzący pojazdy to bardzo ostrożnie kierowcy, znacznie mniej skłonni do łamania przepisów ruchu drogowego, przekraczania prędkości czy lekceważenia potencjalnych zagrożeń ze względu na pewność siebie.

Wystarczy spojrzeć w policyjne statystyki. W połowie 2018 roku osoby po 60 roku życia były sprawcami nieco ponad 4,5 tys. wypadków. Gdy spojrzymy natomiast na wskaźnik liczby wypadków na 10 000 populacji, okazuje się, że w tej grupie wiekowej odsetek wynosił zaledwie 4,8. Dla porównania najmłodsi kierowcy z grupy wiekowej 18-24 legitymują się wskaźnikiem na poziomie 17,5. Seniorzy są grupą wiekową zdecydowanie najrzadziej powodującą wypadki drogowe.

Wiek i bezszkodowa jazda przepisem na niską składkę OC

Nie można bagatelizować faktu, że w wielu przypadkach za taki stan rzeczy odpowiada nierzadko nawet kilkudziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu aut. Dostrzegają to oczywiście ubezpieczyciele. Osoby po 60 roku życia mogą liczyć na bardzo pokaźne zniżki nie tylko ze względu na wiek, ale bardzo często także wiele lat bezszkodowej jazdy. Seniorzy często są więc beneficjentami maksymalnych zniżek, jaki mogą zaproponować towarzystwa ubezpieczeniowe. OC dla seniora poniżej 500, a nawet 400 zł? To jak najbardziej możliwe, choć także zależne od charakterystyki pojazdu, miejsca zamieszkania czy wykonywanego zawodu. Nie ulega jednak wątpliwości, że w identycznej sytuacji młody kierowca zapłaci za OC nawet cztero-, pięciokrotnie więcej.

Najtańsze OC dla seniora w zasięgu ręki

Aby wybrać OC dla seniora, Najlepiej porównać jak najwięcej ofert online, na przykład korzystając z popularnej porównywarki dostępnej pod tym adresem:

https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/

Wybierając spośród polis oferowanych przez kilkanaście wiodących towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku, bez trudu znajdziemy najkorzystniejszą ofertę, choć nie zawsze musi nią być ta najtańsza. Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą bowiem za symboliczną opłatą lub całkowicie za darmo zaoferować rozszerzenie pakietu OC, na przykład o ubezpieczenie NNW, dodatkowe ubezpieczenie opon czy pakiet assistance. W podeszłym wieku wszystkie te usługi mogą okazać się bardzo przydatne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here