jak wybrać odpowiednią walizkę

Zbliża się wyjazd, a my zaczynamy sporządzać listę najpotrzebniejszych przedmiotów, które musimy ze sobą zabrać. Kiedy wszystko jest już przygotowane orientujemy się, że nie wiemy gdzie zapakować wszystkie rzeczy, aby bezpiecznie przetrwały do końca podróży oraz nie sprawiały nam trudności przy ich przenoszeniu z miejsca na miejsce.

Z pomocą przychodzi walizka, dzięki której możemy w szybki i komfortowy sposób przetransportować wszystko to, co najpotrzebniejsze, nie obawiając się, że coś zaginie nam po drodze. Dodatkowo, inwestując w dobry jakościowo produkt możemy mieć pewność, że posłuży nam na lata i sprawdzi się w każdych warunkach.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego produktu?

Przed pójściem do sklepu i wykonaniem zakupu spełniającego nasze oczekiwania powinniśmy odpowiedzieć na dwa kluczowe pytania:

  • jak często i daleko podróżujemy?
  • jakich środków transportu najczęściej używamy?

Udzielone odpowiedzi pozwolą nam ustalić odpowiednią wielkość, wagę oraz konstrukcję walizki, tak aby obyło się bez przykrych niespodzianek związanych z gabarytami bagażu – zwłaszcza na lotniskach, gdzie przepisy są bardzo surowo przestrzegane ze względu na bezpieczeństwo podróżnych. Można również kupić walizkę przez internet – szczególnie polecamy sklep z walizkami MojaWalizka.pl.

Rozmiar, waga i konstrukcja, czyli trzy najważniejsze kryteria wyboru

Rozmiar walizki odgrywa ważną rolę, zwłaszcza podczas podróży samolotem – tutaj obowiązują sztywne normy, których trzeba przestrzegać. W przypadku przekroczenia określonej wysokości lub szerokości bagażu możemy spotkać się z wysokimi dopłatami lub cofnięciem bagażu (dlatego przy rezerwowaniu biletu powinniśmy sprawdzić dopuszczalne rozmiary walizek, które są podawane przez konkretnego przewoźnika). Podobnie w przypadku podróżowania autobusem rozmiar bagażu ma znaczenie, choć rzadko spotykane są kary za jego przekroczenie. Warto jednak pamiętać, że wszystkie walizki muszą zmieścić się do luku bagażowego, a jeżeli każdy z podróżnych ma ze sobą sporą ilość rzeczy to wszystko będzie trudnej upakować. Kierowca ma również prawo odmowy zabrania części toreb, jeżeli przyczynią się do pogorszenia komfortu jazdy.

Sytuacja z przekroczeniem wagi jest podobna jak w przypadku rozmiarów walizki – albo będziemy musieli zapłacić za nadbagaż, albo pozbyć się części rzeczy. U większości linii lotniczych waga bagażu podręcznego wynosi od 8 do 10 kg, natomiast masa nadanej walizki nie może przekraczać 20 kg.

Istnieją trzy podziały walizek ze względu na ich wytrzymałość i konstrukcję:

  • miękkie – wykonywane z miękkich, tekstylnych materiałów, które nie przepuszczają wilgoci. Ich zaletą jest fakt, że nie są zbyt ciężkie, dlatego możemy spakować do nich więcej rzeczy. Nie chronią jednak przed uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego nie nadają się do przechowywania cennych przedmiotów.
  • półtwarde – uznawane za najlepsze rozwiązanie. Ścianki walizki są mocniejsze, dlatego można zapakować do niej cenne przedmioty bez ryzyka ich uszkodzenia.
  • twarde – można w nich przechować delikatne przedmioty, które podczas podróży pozostaną w nienaruszonym stanie. Walizka zapewnia ochronę przed uszkodzeniami, ale ma jedną wadę – jest dosyć ciężka, dlatego musimy uważać, aby nie przekroczyć limitu wagi.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here