Jaki chleb wybrać na odchudzanie?

Niejednokrotnie stojąc przy dziale z pieczywem, musząc dokonać jego wyboru, zadajemy sobie pytanie, który jaki chleb na odchudzanie będzie najlepszy, kiedy bardzo ważną jest dla nas kwestia naszej sylwetki. Innymi słowy, który chleb wybrać, kiedy planujemy zacząć się odchudzać?
Oczywiście nie jest to pytanie sformułowane dość precyzyjnie, gdyż sam wybór chleba nie spowoduje od razu, że schudniemy. Jednak jego wybór, tak jak i z resztą wybór innych produktów spożywczych, może odegrać kluczową rolę, kiedy jako cel obierzemy sobie odchudzanie.
Półki sklepowe oraz piekarnie roją się od wielości rodzajów pieczywa. Począwszy od najbardziej słynnego chleba pszennego, poprzez chleb żytni, z ziarnami zbóż, na zakwasie, krojony, czy też wreszcie kończąc na pieczywie chrupkim, widzimy, że jest się nad czym zastanawiać. Chwilami może pękać głowa od nadmiaru produktów. Kiedy jeszcze doda się do tego bezglutenowy chleb na odchudzanie to konsument może całkowicie zostać wyprowadzony z równowagi.
Jaki zatem wybrać chleb na odchudzanie? A może w ogóle zrezygnować z pieczywa i podążać za obecną w kulturze odżywiania modą na bezgluten?
Wykwalifikowany dietetyk odpowiedziałby na to pytanie – to zależy. Żeby wybrać jakikolwiek chleb na odchudzanie, a może w ogóle zrezygnować z jego spożywania, bądź chociaż ograniczyć ilość jego jedzenia, należałoby gruntownie się przebadać oraz porozmawiać z lekarzem. Fakt, że liczba osób z nietolerancją glutenu czy też innymi przeciwwskazaniami jelitowymi do spożycia chleba, czy też ogólniej rzecz biorąc, pieczywa, z roku na rok rośnie, wcale nie musi oznaczać, że każdy, mający na celu odchudzanie, także nie będzie mógł go spożywać.
O ile jasne, pszenne pieczywo i pszenny chleb na odchudzanie brzmi jak oksymoron, o tyle już żytnie pieczywo na zakwasie wcale nie musi oznaczać gwałtownego skoku insuliny w naszej krwi, a tym samym późniejszego jej spadku, powodującego senność i brak sytości.
Należy pamiętać, że kiedy marzymy o idealnej sylwetce, sam chleb na odchudzanie nie wystarczy. Podstawą tutaj będzie zbilansowana dieta, picie dużej ilości wody, regularne jadanie niewielkich posiłków, w tym w znacznej mierze owoców i warzyw. Te podstawowe zasady, w przeciwieństwie do wyboru chleba, sprawdzą się u każdego. Z podjęciem decyzji o kupnie chleba może już nie być tak łatwo. Istotnym przed jego zakupem będzie również wybór miejsca , gdzie zostanie on kupiony, innymi słowy czy będzie to dobra piekarnia, czy raczej kupiony w olbrzymim hipermarkecie chleb, którego skład będzie pozostawiał do życzenia.
Apropos składu to istotną rolę w stwierdzeniu, czy zakupiony przez nas chleb będzie mógł zostać określony chlebem na odchudzanie, będą grały składniki takiego chleba. Jeżeli będzie on napakowany mnóstwem konserwantów, sztucznych barwników, cukrów oraz ulepszaczy to z pewnością trudno będzie nadać mu miano chleba na odchudzanie.
Mimo powyższego, warto, ażeby decyzję o kupnie chleba na odchudzanie podjął świadomie konsument, jako samodzielny kupujący takiego chleba.

muscular.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here