Jak zrobić śnieżynkę z papieru

Gdy tylko zbliża się grudzień wszystkie dzieci zaczynają czekać na śnieg. Każdy maluch chciałby jeździć na sankach i ulepić bałwana. Niestety z roku na rok tych pięknie białych dni jest coraz mniej. Zimowa pogoda to teraz najczęściej chlapa, błoto i zniechęcająca szarówka. Dlatego warto umilić sobie ten czas i razem z dzieckiem przygotować ozdoby i dekoracje na choinkę i do rozwieszenia w całym domu. Można przygotować bałwana z waty, robić papierowe łańcuchy, choinki z makaronu czy różne bańki z włóczek lub innych drobiazgów. Można również udekorować okno papierowymi śnieżynkami, na pewno od razu zrobi się pięknie i zimowo. Płatki śniegu mogą być bardzo różne, w zależności od wieku dzieci.

Jak zrobić śnieżynkę z papieru?

Jak zrobić śnieżynkę z papieruNajprostszą metodą jest wycięcie z białego papieru kółka, następnie złożenie go na trzy razy (na pół, znowu na pół i jeszcze raz na pół) oraz powycinanie w otrzymanym trójkącie drobnych dziurek i nacięć. Ważne jest, aby przecinać wszystkie warstwy papieru. Im więcej otworków tym ciekawsza gwiazdka. Kiedy skończymy wycinanie wystarczy rozłożyć kółko i ocenić efekty pracy. Super zabawa, z którą poradzą sobie już dwuipółlatki. Im większe kółko tym łatwiej wycinać otworki. Takie śnieżynki można nakleić na okno lub powiesić na żyrandolu. To tylko jeden z pomysłów. Jak zrobić śnieżynkę z papieru? Można wykorzystać rolkę po papierze toaletowym. Najpierw spłaszczamy rolkę, następnie tniemy tak, aby otrzymać puste w środku łezki – elipsy. Z jednej rolki otrzymamy około pięciu lub sześciu krążków. Następnie każdy z elementów malujemy na biało. Można również obłożyć je białą bibułą. Na koniec sklejamy wszystkie łezki razem czubkami do środka. Tworzymy taką gwiazdkę.

Co można zrobić ze śnieżynką?

Śnieżynkę można zawiesić na ścianie lub na lampie. Praca trochę bardziej skomplikowana, ale przedszkolaki na pewno sobie z nią poradzą. Nawet jeśli maluch nie jest na tyle sprawny manualnie, aby jego dzieło było estetyczne, pochwalmy dziecko i doceńmy jego wysiłki. Każda praca rozwija i uczy dziecko nowych umiejętności. Pamiętajmy również, że ma to być dla nas zabawa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here