Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?

Bardzo wiele kobiet obecnie farbuje włosy. Kochamy zmieniać kolory naszych włosów i nowości. Ciągle zmieniająca się moda dyktuje nam coraz to nowe trendy w koloryzacji włosów co sprawia, że drogeryjne jak i fryzjerskie farby do włosów szturmem oblały rynek kosmetyczny. Długie kolejki do dobrych fryzjerów, jak i dosyć duże ceny sprawiają, że wiele kobiet decyduje się na koloryzację włosów w domu. Musimy jednak znać chociaż podstawy koloryzacji, aby efekt nas zadowolił i abyśmy zamiast wymarzonego koloru nie zobaczyli masakry fryzjerskiej jak z najgorszego koszmaru. Nakładając farbę na całe włosy szczególnie tą najbardziej ciemną, musimy skupić się nie tylko na całej ich długości, ale też na obszarze przy skórze głowy, bo nierówności w kolorze staną się bardzo widoczne i nieestetyczne. Jednak nakładając farbę na obszar przy skórze, bardzo łatwo o jej zabrudzenie, które później ciężko jest usunąć.

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?Najlepiej kiedy wiemy, że będziemy farbować nasze włosy to jeszcze przed samym nałożeniem farby należy nasmarować skórę w okolicach włosów jakimś tłustym preparatem, który zabezpieczy nam ten obszar przed wniknięciem farby w skórę. Może to być tłusty lub treściwy krem lub wazelina kosmetyczna. Na rynku obecnie w sklepach fryzjerskich i niektórych drogeriach, znajdziemy specjalne preparaty do usuwania farby ze skóry głowy. Są to specjalne płyny, które musimy nanieść na wacik, a później pocierać zabrudzone miejsce lub w postaci nasączonych chusteczek.

Jeśli nie mamy takiego preparatu, to z powodzeniem możemy taką samą czynność wykonać np wacikiem nasączonym oliwą z oliwek lub jakimkolwiek innym olejem. Tłusta konsystencja z pewnością poradzi sobie z usunięciem zabrudzeń i rozpuści nawet mocno wżarty w skórę pigment z farby. Jednak zamiast martwić się o usunięcie już powstałych zabrudzeń to zdecydowanie lepiej jest skórę zabezpieczyć tuż przed farbowaniem. Zajmie nam to tylko chwilę, a będziemy miały pewność, że żadne zabrudzenia nie powstaną nawet jeśli nałożymy farbę na skórę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here