Jak zdjąć tipsy?

Paznokcie są swoistą wizytówką każdej kobiety. Ten drobny element może dodać pazura, charakteru niemal każdej stylizacji i zdecydowanie ją urozmaicić. Jednak nie każda kobieta ma cierpliwość i na tyle mocne paznokcie, aby je odpowiednio zapuścić. Obecnie możemy sobie pozwolić na długie paznokcie zrobione w salonie lub w zaciszu domowym w kilka chwil bez potrzeby zapuszczania ich tygodniami. Jednak możemy znaleźć głównie informację jak owe tipsy zrobić, a prawie nigdzie nie znajdziemy jak je ściągnąć.

Paznokieć na tipsie zalewany jest żelem i utwardzany w lampie

Jak zdjąć tipsy?Jednak żel nie jest rozpuszczalny w acetonie jak popularna obecnie hybryda. Niestety żadnymi środkami go nie rozpuścimy. Jeżeli mamy na paznokcie żelowe nałożoną jeszcze warstwę lakieru hybrydowego to początkowo musimy spiłować warstwę topu, a później rozpuścić hybrydę acetonem. Na paznokciach w takim wypadku zostanie nam żel i tips. Żel najłatwiej spiłować frezarką. Jest to urządzenie, które poprzez swoją końcówkę usunie nam delikatnie każdą utwardzoną warstwę żelu.

Jeśli nie posiadamy frezarki to możemy z powodzeniem użyć pilnika i spiłować żel. Musimy jednak pamiętać, aby nie spiłowywać całego żelu tylko starać się żeby bardzo mała warstwa pozostała na paznokciu i tym samym go chroniła przed uszkodzeniami. Paznokcie żelowe nawet najlepiej zrobione sprawiają, że nasza naturalna płytka staję się łamliwa i obciążona.

Jak zdjąć tipsy?

Kiedy spiłujemy żel na naszej naturalnej płytce, to dokładnie tą samą czynność robimy na samym tipsie. Musimy najpierw obciąć cążkami tipsy taj jakbyśmy obcinały swoje naturalne paznokcie. Następnie pozbywamy się żelu i jak najwięcej tipsa za pomocą pilnika. Tutaj kolejna zasada, aby nie spiłowywać całości, czyli nie dochodzić do naturalnej płytki, mała warstwa musi na paznokciu pozostać.

Po usunięciu sztucznych paznokci, warto zaopatrzyć się w dobrą odżywkę do paznokci, aby je odżywić i zregenerować. Płytka pod żelem nie oddychała przez długi czas, a więc potrzebuje teraz specjalnego traktowania, aby wrócić do stanu pierwotnego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here