sprzątanie po zmarłych

Sprzątanie po zmarłych jest niezwykle trudną i ważną czynności, która powinna być wykonywana przez specjalistów. Na szczęście, tego typu usługi cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Może to świadczyć o zwiększającej się świadomości społeczeństwa na temat zakaźnych substancji wydzielanych przez ciało osoby zmarłej.

Sprzątanie po zgonach — jak to zazwyczaj wygląda?

Sprzątanie po osobie zmarłej składa się z wielu etapów i zawsze różni się w zależności do stopnia rozkładu osoby zmarłej, sposobu śmierci, czy też stanu pomieszczenia, w którym znajdowało się ciało. Jednak, jak wskazują specjaliści z firmy Sprzątajmy24, można wyróżnić etapy w sprzątaniu po zmarłej osobie, które występują w każdym przypadku.

Na początku technicy zabierają z mieszkania meble, śmieci i wszelkie przedmioty, które mogłyby utrudnić sprzątanie po zwłokach. Potem trzeba zabezpieczyć miejsce zgonu tak, aby szkodliwe substancje nie wydostały się np. do rur komunalnych.

Dezynfekcja całego mieszkania jest następnym etapem. Jest to złożony proces i zależy od wielu czynników, ale zawsze dezynfekuje się wszystkie przedmioty znajdujące się w mieszkaniu. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to używane są specjalistyczne środki neutralizujące płyny ustrojowe i tkanki.

Niezwykle ważna jest utylizacja odpadów po sprzątaniu. Należy je utylizować w taki sam sposób, w jaki utylizuje się odpady medyczne — czyli nie wolno wyrzucać ich na śmieci komunalne. Na samym końcu przeprowadza się ozonowanie całego mieszkania, które dodatkowo dezynfekuje wszystkie przedmioty.

Koronawirus a dezynfekcja po zmarłym

Szalejąca epidemia koronawirusa sprawiła, że rośnie zainteresowanie specjalistycznymi usługami dezynfekcji po zmarłej osobie. Jak wygląda dezynfekcja koronawirusa?

Najskuteczniejsza w tym przypadku będzie dezynfekcja pomieszczenia przy użyciu ozonowania. Ozon niszczy szkodliwe bakterie i wirusy ze wszystkich przedmiotów w pomieszczeniu: z klamek, mebli, urządzeń, przycisków, ubrań itp.

Ozonowanie jest standardową procedurą stosowaną przy dezynfekcji po zgonie. Dlatego, jeśli mamy podejrzenie, że zmarła osoba może być zakażona koronawirusem lub po prostu chcemy mieć pewność, że nasze mieszkanie jest sterylne, to warto zainteresować się ofertą firm sprzątających po zgonie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: http://sprzatajmy24.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here