Jak uszyć poduszkę

Jak uszyć poduszkę? Poduszki to nasi towarzysze, którzy są nieodłącznym elementem snu oraz relaksu. Korzystamy z nich zarówno w nocy, jak również w momencie, gdy leżymy i się relaksujemy. Możemy je kupić bez większych problemów w wielu sklepach. Jednak jest również możliwość, że wykonamy ją sami.

Jak uszyć poduszkę?

Jak uszyć poduszkęCo nam będzie potrzebne? Przede wszystkim materiał, z którego wykonamy poszewkę. Nasz jaś, którego kupimy, lub również sami wykonamy. Możemy uszyć z jakiegoś materiału coś, co wypchniemy, a następnie włożymy w przygotowaną przez nas poszewkę. Lepszym rozwiązaniem jednak będzie kupno gotowego. Nie jest to drogie. Poszewkę natomiast możemy wykonać sami. Potrzebujemy do tego centymetra, maszyny do szycia, nożyczek, nici i oczywiście materiału. Pamiętajmy, że jeżeli poduszka ma wymiary 40 cm, to nasz materiał powinien mieć około 106 cm x 42cm, potrzebujemy tego nadmiaru na zakładkę oraz margines. Rogi, tzw. margines (krótsze boki, to będą 3 cm, możemy je złożyć, np. na zasadzie 1 cm i 2 cm, a następnie obszyć z obu stron. Kiedy wykonamy już nasz obręb, kolejnym elementem będzie nacięcie w odpowiednich miejscach naszej poszewki tak, aby odpowiednio ją zszyć. Pierwsze nacięcie jest po 30 cm, kolejne po 40 cm. Dalej powinno nam zostać kolejne 30 cm. Zgodnie z tymi nacięciami, składamy prostokąt. Pamiętajmy, że musimy złożyć w ten sposób, aby obręby widzieć po lewej stronie. Kiedy to już wykonamy, zszywamy na surowo oba boki.

O czym należy pamiętać?

Pamiętajmy również o tym, aby wbić szpilkę, by nic się nam nie przesunęło, podczas szycia. W trakcie oczywiście możemy ją już wyjąć. Możemy jeszcze obrzucić szwy, np. na zygzaku, który jest dostępny w każdej domowej maszynie do szycia. Kiedy to wszystko zrobiliśmy, wywracamy poszewkę na drugą stronę. Po tych działaniach, wkładamy do środka naszą poduszkę, którą przygotowaliśmy sami lub też kupiliśmy. Tym oto sposobem samodzielnie wykonaliśmy poduszkę, która może być świetnie pasującą ozdobą do domu, jak również idealnym prezentem-pamiątką dla bliskiej nam osoby.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here