Jak szybko płacić za usługi SMS-em?

Z telefonów komórkowych korzystamy na co dzień. Służą nam głównie do komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi. Rozwój płatności online sprawił, że możemy wykorzystać je także do opłacania niektórych usług zamawianych przez Internet. Tak zwane płatności SMS zyskują coraz większe grono zwolenników.

Szybka transakcja

Ogromną zaletą płatności SMS jest jej szybkość. Wystarczy chwila, aby pieniądze trafiły do sprzedawcy. Cały mechanizm jest bardzo prosty. Najpierw musisz wejść na stronę, na której chcesz dokonać zakupu i odnaleźć numer, na który należy wysłać SMS. W odpowiedzi na tę wiadomość otrzymasz kod, który odblokowuje ci dostęp do danych funkcjonalności. Ta forma płatności nie wymaga od ciebie instalowania żadnych dodatkowych programów ani posiadania nowoczesnego telefonu. Nie ogranicza cię nawet brak łączności z Internetem.

Niektórzy zastanawiają się, jak płatność SMS zostanie doliczona do rachunku za telefon. Otóż opłata ta zostanie uwzględniona przy kolejnym okresie rozliczeniowym. Z kolei w przypadku telefonów na kartę płatność zostanie pobrana natychmiast.

Mimo wielu zalet płatności SMS mają też kilka minusów. Jednym z nich są dość wysokie prowizje. Dlatego też zaleca się ją raczej do niewielkich transakcji. Przy tych większych prowizja może sprawić, że zakup będzie zwyczajnie nieopłacalny. Kolejnym minusem jest to, że po dokonaniu płatności nie ma możliwości odzyskania pieniędzy, dlatego przed wysłaniem SMS warto dokładnie sprawdzić, czy wpisałeś odpowiedni numer.

Za co możesz zapłacić SMS-em?

Usługa płatności SMS jest najczęściej wykorzystywana podczas wszelkiego rodzaju konkursów czy loterii. Na pewno niejednokrotnie widziałeś w telewizji komunikat o konkursie i prośbę o wysyłanie SMS-ów na podany numer. Kolejna możliwość wykorzystania tej formy płatności to zakup dostępu do niektórych treści w sieci, szczególnie artykułów w internetowych wydaniach gazet.

Jeśli mimo wszystko obawiasz się tego typu płatności, płać SMSami za pośrednictwem przelewy24.pl. To bezpieczny system, który pozwala na szybkie dokonywanie opłat. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here