Jak się szybko nauczyć

Egzaminy, sprawdziany czy kartkówki to rzeczy, które w szkole musimy zaliczyć. Materiał bardzo często jest obszerny i sprawia wiele trudności w jego nauczeniu się. Duża część młodzieży spędza godziny nad książkami, a następnego dnia nie jest w stanie napisać nawet połowy z uczonego się materiału. Bardzo często problemem jest brak skupienia. Czasami zdarzy się, że ważna kartkówka jest zapowiedziana dość późno, przez co mamy mało czasu na nauczenie się. Wtedy zadajemy sobie pytania najczęściej dotyczące tematu, jak się szybko nauczyć.

Jak się szybko nauczyć?

Jak się szybko nauczyćPrzede wszystkim pamiętajmy, aby w pokoju było czysto. Jeśli zasiądziemy do czystego biurka, to przecież nauka będzie dla nas dużo prostsza. Porządek w pokoju pomaga nam się dużo bardziej skupić. Jeśli będziemy mieli rzeczy rozrzucone po całym domu, to nawet znalezienie zeszytu może stanowić problem. Uczmy się przy biurku, a nie leżąc. Najlepiej przed nauką, jest przewietrzyć sobie pokój, dzięki czemu będziemy mogli oddychać świeżym powietrzem. Oprócz czystego biurka warto, jest robić notatki. Zapisując po kilka razy tę samą informację, na pewno wbijemy sobie wiedzę do głowy. Może się zdarzyć tak, że podczas sprawdzianu widząc polecenie, wszystko się nam przypomni. Kolory, czyli pisaki, flamastry i kolorowe długopisy to niezbędne rzeczy. Zapisując kolorami różne daty, jesteśmy w stanie szybciej je zapamiętać. Kartka, która jest w kolorach, sprawia przyjemne i czytelne wrażenie.

Jak poradzić sobie z rozpraszaczami?

Kolejną rzeczą, która wpłynie na czas nauki, jest odstawienie telefonu na bok. Mimo że nie zamierzamy korzystać z telefonu, to często zdarza się, że ktoś do nas zadzwoni lub napisze SMS-a. W tym przypadku, na pewno oderwiemy się on nauki i sprawdzimy, co się dzieje w świecie. Często ta chwila zamienia się w minuty i tracimy bardzo szybko czas. Oczywiście lepiej jest robić sobie przerwy. Można przecież znaleźć czas na wszystko. Jeśli zadbamy odpowiednio o organizację, to z czasem nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Przerwy na piętnaście minut co godzinę przecież nam nie zaszkodzą. Nauka może być skuteczna i przyjemna, jeżeli spełnimy kilka ważnych zasad. Porządek, kolory, plan oraz odstawienie urządzenia mobilnego sprawią, że zyskamy na czasie oraz skuteczność nauki będzie na pewno wysoka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here